وی اضافه کرد: ۲۴ ساعت مانده به شروع رقابت‌های لیگ برتر، دانشگاه آزاد هرسین بصورت مکتوب اعلام کرد به عنوان اسپانسر از تیم ما حمایت می‌کند که البته قرار شد این حمایت در حد تامین وسیله نقلیه ایاب و ذهاب، اسکان و تغذیه بازیکنان باشد.

رئیس هیات کبدی کرمانشاه تصریح کرد: با شروع رقابت‌های لیگ انتظار داشتیم مسئولین به وعده‌های خود عمل کنند و دانشگاه آزاد هرسین نیز خدماتی را که قول داده بود را محقق کند، اما هیچکدام عملی نشد.

وی تاکید کرد: تیم کاملا بومی ما با عنوان دانشگاه آزاد هرسین در رقابت‌های لیگ برتر حضور پیدا کرد، رقابت‌هایی که هر هفته بصورت مستقیم از تلویزیون پخش زنده می‌شود و نام این دانشگاه را روی بیلبوردهای تبلیغاتی سالن رقابت‌ها مطرح می‌کند، اما متاسفانه هیچ حمایتی هم از این دانشگاه ندیدیم.

صیدی تصریح کرد: عدم حمایت مسئولین و دانشگاه آزاد باعث شد تا در نیمه‌های نیم فصل اول لیگ چهار نفر از بهترین بازیکنانمان که دو نفر از آنها ملی پوش هستند از تیم جدا شوند و با تیم‌های متمول دیگر قرارداد ببندند و دست ما برای ادامه رقابت‌های لیگ خالی‌تر شود.

وی افزود: ادامه حضور در این لیگ برای هیاتی که وضعیت مالی چندان خوبی ندارد، کار سختی است، اما با چنگ و دندان تیم را حفظ کردیم و مانع از انحلال آن در رقابت‌های لیگ برتر شدیم.

رئیس هیات کبدی کرمانشاه تاکید کرد: هرچند که نیم فصل اول رقابت‌ها تمام شده و وارد دومین هفته نیم فصل دوم هم شده‌ایم، اما هنوز قرارداد هیچکدام از بازیکنان را پرداخت نکردیم و همچنان منتظر کمک‌ها هستیم.

وی در ادامه گفت: تمامی رقابت‌های لیگ برتر کبدی در نیم فصل اول در تهران برگزار شد، اما برای نیم فصل دوم تیم‌هایی که قدرت مالی زیادی دارند، درخواست میزبانی داده‌اند که فدراسیون موافقت کرده و برای همین هفته گذشته شروع رقابت‌های نیم فصل دوم را در گرگان داشتیم.

صیدی بابیان اینکه بُعد مسافت باعث خستگی بازیکنان تیمش می‌شود، عنوان کرد: هر هفته برای رفتن به مسابقات نزدیک ۹۰۰ کیلومتر را با مینی بوس می‌رویم و درحالی که خسته به مقصد می‌رسیم، چهار ساعت بعد باید مسابقه‌ای سنگین و فشرده برگزار کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش خواستار حمایت بیشتر از کبدی در کرمانشاه شد و گفت: هم اکنون ۶۰ درصد بازیکنان، مربیان و داوران کبدی استان‌های دیگر از کرمانشاه تامین می‌شود، چون حمایت چندانی در استان از آنها انجام نمی‌گیرد، مهاجرت می‌کنند.

رئیس هیات کبدی کرمانشاه تاکید کرد: کبدی رشته‌ای است که در آینده‌ای نزدیک المپیکی خواهد شد و باید تا دیر نشده برای حفظ سرمایه‌هایمان در این رشته تلاش کنیم.

وی در ادامه به وضعیت احداث خانه کبدی کرمانشاه در مجموعه ورزشی آزادی هم اشاره کرد و گفت: از حدود شش سال پیش پیگیر احداث این مجموعه بودیم تا زیرساخت مناسب و قابل دسترسی برای همه علاقمندان به این رشته در شهر کرمانشاه داشته باشیم.

صیدی اضافه کرد: خانه کبدی کرمانشاه درحال حاضر پیشرفت فیزیکی مناسبی دارد و به گفته مسئولین تا دهه فجر افتتاح می‌شود/ایسنا