فرهاد تجری درباره وضعیت زلزلهزدگان استان کرمانشاه باتوجه به سردی هوا و بارش برف در این مناطق عنوان کرد: متاسفانه مردم مناطق زلزله‌زده شرایط خوبی ندارند و علیرغم تلاش‌هایی که توسط مردم و دولت صورت گرفته، مشکلات به قوت خود باقی است.

نماینده مردم قصرشیرین با تاکید بر اینکه بسیاری از سرپناه‌های زلزله‌زدگان حاضر نشده‌ است، گفت: مردم در برآورد اولیه‌شان برای ساخت‌و‌ساز، رقم متعارف در نظر گرفته بودند اما با افزایش قیمت‌ها قدرت خریدشان تحلیل رفته است و نمی‌توانند سرپناه خود را بسازند.

 وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مردم مناطق زلزله‌زده چون درآمد خاصی ندارند و کمک‌های مردمی هم قطع شده است، بنابراین نمی‌توانند ساخت و سازهای خود را به پایان برسانند.

تجری گفت: یک بحث دیگر پرداخت تسهیلات بود اما در حال حاضر جوابگوی این نیست که مصالح و هزینه دستمزدها که بالا رفته است را تامین کند. تسهیلات بلاعوض که قرار بود پرداخت شود هم با تعلل و تاخیر همراه شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه دولت مصوب کرده بود که ۱۹ هزار وام ۵ میلیون تومانی به افراد در مناطق زلزله‌زده پرداخت کنند، اما مسئولان بانک مرکزی در ساختمان شیشه‌ای تشخیص دادند که نیازی نیست این وا‌ ها پرداخت شود.

وی با اشاره به پس‌لزره‌هایی که در استان کرمانشاه رخ داده است، بیان کرد: باتوجه به پس لرزه‌هایی که اتفاق افتاده مردم احساس امنیت نمی‌کنند و نگران ساختمان‌های باقی‌مانده هستند.

تجری درباره افزایش قیمت حامل‌های انرژی در مناطق زلزله‌زده گفت: متاسفانه قیمت آب، برق و گاز در مناطق زلزله‌زده علیرغم اینکه مردم شرایط عادی ندارند، افزایش یافته است./ایلنا

Image result for ‫چادر زلزله سرپل ذهاب‬‎