چند روزی بیشتر تا شروع سال نو باقی نمانده، اما این روزها برخلاف سالهای قبل دیگر از آن تب و تاب نزدیک نوروز خبری نیست. کرونا خیلی‌ها را خانه نشین کرده تا امسال نوروزی متفاوت‌تر از همه سالهای قبل پیش رو داشته باشیم.

هرچند هرساله بسیاری از خانواده‌ها در این ایام چمدان‌هایشان را می‌بستند تا راهی سفر شوند و تعطیلات نوروز را خارج از شهر و دیارشان سپری کنند، اما شیوع کرونا باعث شده تعداد زیادی از این خانواده‌ها امسال را در منازلشان بگذرانند تا از سایه شوم ویروس کرونا در امان بمانند.

در مقابل هستند خانواده‌هایی که متاسفانه نسبت به هشدارهایی که داده شده بی تفاوت‌اند و راهی مسافرت شده‌اند تا هم برای مردم استان میزبان و هم خودشان خطرآفرین شوند.

معاون گردشگری استان معضل کنونی در بحث مراکز اقامتی را خانه مسافرهای فاقد مجوز دانست و گفت: هرچند در ماه‌های اخیر ۸۰ خانه مسافر فاقد مجوز در کرمانشاه شناسایی شده و با آنها برخورد کرده‌ایم، اما درحال حاضر تعداد زیادی نیز مشغول به فعالیت هستند که شناسایی نشده‌اند.

وی اضافه کرد: تعداد خانه مسافرهای غیرمجاز در سطح شهر کرمانشاه بویژه در منطقه تاق بستان بالاست و در ماه‌های گذشته نیز اقدامات زیادی برای شناسایی آنها داشته‌ایم.

صابر اعلام کرد: پراکندگی خانه مسافرها در سطح شهر باعث شده تا نتوانیم به سرعت آن‌ها را شناسایی کنیم و البته آنهایی هم که شناسایی می‌شوند به دادسرا معرفی می‌کنیم تا با کمک پلیس اماکن آنها را پلمب کنند.

وی یادآورشد: تمام تلاش خود را برای شناسایی این واحدها بکار می‌گیریم و از مردم هم می‌خواهیم که در صورت مشاهده مواردی آن را به ما گزارش کنند تا امنیت و سلامت شهروندان  در بحران کرونا به خطر نیفتد/ایسنا