به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی طلوع، هوشنگ بازوند در نشست ستاد مدیریت بحران گیلانغرب اظهار داشت: ۲۵۰۰ واحد مسکن روستایی تخریب و حدود ۸۰۰ واحد مسکن شهری در شهرستان گیلانغرب خسارت دیده است.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: محدودیتی برای ارائه تسهیلات به واحد‌های مسکونی خسارت دیده نداریم، افزود: دولت تمام قد از آسیب دیدگان حمایت می‌کند.

وی گفت: مدیران درمورد حوزه کاری خود به وزراء اطلاعات اشتباه ندهند.‌ برای اینکه بتوانیم از ظرفیتهای ملی وزارتخانه ها در راستای حل بحران استفاده، و مشکلات حادثه دیدگان را سریعتر رفع کنیم، نیاز است که هم ما و هم وزیران‌ دریافت درستی از اوضاع مناطق آسیب دیده داشته باشیم.

بازوند افزود: تمام مدارس گیلانغرب به جز دهستان دیره از شنبه باید بازگشایی شوند، نوسازی مدارس نیز به هر قیمتی شده تا دوشنبه هفته آینده کانکس هایی برای راه‌اندازی مدرسه موقت در دهستان دیره نصب کند و سریعا روند احداث و بازسازی مدارس را آغاز کند.

بازوند بیان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته توانستیم در کمتر از سه روز مصوبه تخصیص اعتبار لازم برای پرداخت تسهیلات بلاعوض در حوزه مسکن روستایی را برای آسیب دیدگان زلزله بگیریم.

وی با اشاره به اینکه️ تا ساعت شش صبح روز جمعه باید مشکل آب شرب شهر گیلانغرب رفع شود، گفت: ️فلسفه وجودی یک مدیر این است که در شرایط بحرانی بتوانند پاسخگو باشند. هر مدیری که نتواند در این شرایط کاری انجام دهد چرا مسوولیت پذیرفته است؟ با وزیرانی که مدیران ناکارآمد داشته باشند صحبت میکنم که مدیران غیرپاسخگو را عزل کند.

بازوند اظهار داشت:️ مردم کشورهایی که زلزله خیز هستند باید فرهنگ زندگی با زلزله را فرا بگیرند.

وی تاکید کرد:️ زیرساخت‌ها و خطوط انتقالی گاز، آب، برق و … دچار خسارت‌های جدی شده اند. باید از تجربه این زلزله در برنامه ریزی های آینده استفاده کنیم.