به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی طلوع، سیل کمک‌های مردمی و انسان دوستانه به زلزله زدگان استان کرمانشاه همچنان ادامه دارد و از اقصی نقاط ایران و جهان، شاهد حمایت‌ها و کمک‌های بی‌دریغ به آسیب دیدگان هستیم.

سعید فاخته عضو کمیته مسیریابی فدراسیون اتومبیلرانی، یکی از شهروندانی است که به همراه تیمی از آفرودرها، در کمک به زلزله زدگان و تهیه مایحتاج برای آسیب دیدگان پیشتاز است.

فاخته به خبرنگار طلوع کرمانشاه گفته است: از همان ابتدای وقوع زلزله، به محض اطلاع، بدون اینکه هیچ فراخوانی انجام شده باشد، آفرودرها برای کمک رسان اعلام آمادگی زدند.

وی افزود: در ابتدا قریب به ۱۷ خودرو حامل کمک‌های انسان دوستانه به مناطق زلزله زده اعلام کردیم  و بیشتر محموله‌ها در اوایل با توجه به نیاز زلزله زدگان شامل نان، مواد غذایی، خرما، پنیر، حلوا شکری و بعد نیز غذای گرم بود.

فاخته گفت: اولین منطقه زلزله زده که برای کمک رسانی بدان معطوف شدیم ازگله در ثلاث باباجانی بود، تاکنون قریب به ۵ میلیارد ریال محموله‌های انسان دوستانه به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه ارسال کردیم.

وی در ادامه بیان کرد: تاکنون قریب به ۳۰۰ محموله در ۱۰ تا ۱۲ نوبت به مناطق زلزله زده ارسال کردیم.

جلال سرابی عضو هیئت مدیره تعاونی مشاغل آزاد نیز در گفت‌وگو با خبرنگار طلوع، می‌گوید: در بخش پشتیبانی، محموله‌های انسان دوستانه با توجه به نیاز ضروری زلزله زدگان را ارسال کردیم.

وی بیان کرد: با توجه به نیاز زلزله زدگان، گاز پیک نیک به تعداد زیاد برای آسیب دیدگان زلزله ارسال نمودیم، همچنین ارسال محموله‌های خوراکی نیز از دیگر اقدامات بوده است.