آزادسازی خرمشهر روایتگر تاریخ مقاومت ملت ایران است که با روحیه جهادی و شهادت طلبی تا پای جان در میدان های نبرد جنگیدند و امنیت، آرامش و پیروزی را برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند.
در میان تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی ایران، حماسه آزادسازی خرمشهر که با صلابت و فداکاری فرزندان قهرمان این مرز و بوم و با لطف و مدد الهی رقم خورد، به عنوان نقطه عطفی به‌شمار می‌آید و متعلق به همه نسل ها است.
روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی فرصت مغتنمی است برای بازبینی و بازشناسی تاریخ بلند مقاومت ملت ایران، ملتی که بی منت و بی ادعا، با روحیه جهادی و شهادت طلبی تا پای جان در میدان نبرد جنگید و امنیت، آرامش و پیروزی را برای ایران اسلامی به ارمغان آورد.
سوم خردادماه سال ۶۱ یکی از مهمترین نقاط عطف تاریخ جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس است که توانست بزرگترین حادثه تاریخ معاصر کشور را رقم زده و صدام و رژیم بعثی عراق را که از سوی ابرقدرتهای جهان حمایت می شدند از پای در آورد.
سوم خرداد بواقع نشانگر تلألو ایمان در عالی ترین سطح بندگی خداوند و پیروی از رهبری دور اندیش است که رزمندگان و شهدا آن را به منصه ظهور رساندند.
در بخش پایانی پیام سردار “علی اکبر جاویدان” آمده است: اینجانب بار دیگر با گرامیداشت سوم خرداد که فتح الفتوحی عظیم بود یاد و خاطره همه شهدای عملیات غرور آفرین بیت المقدس را گرامی داشته و آرزو می کنم رهروان خوبی برای آنها و همرزمانشان باشیم.