مهندس بهمن خسروانی در گفت و گو با خبرنگار طلوع، از بازدید مجدد وزیر راه و شهرسازی و ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از مناطق زلزله زده این استان خبر داد و اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی کشور با هدف سرکشی به روند اجرایی عملیات آواربرداری و چگونگی اسکان موقت زلزله زدگان برای دومین بار به استان کرمانشاه سفر کرد.

وی افزود: طی این بازدید که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل کشور همراه بود از وضعیت راه ها، ابنیه فنی راه و پلها دیدن شد ضمن اینکه طی بازدید قبلی و بررسی های بعمل آمده خسارت وارده به راه ها ۱۷ میلیارد تومان برآورد شده و خوشبختانه پلهای موجود در راه ها آسیب حداقلی داشتند و اغلب سالم هستند.

خسروانی گفت: این سفر جهت بررسی عملکرد تیم اعزامی فنی- مهندسی که پیرو سفر قبلی وزیر راه و شهرسازی در ۲۳ آبان به منظور بررسی فنی و مهندسی خسارت به ویژه واحدهای مسکونی آسیب دیده در مناطق زلزله زده مستقر شده بودند صورت گرفت.

وی ضمن تاکید بر سفر مجدد رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تصریح کرد: مهندس داود کشاورزیان ضمن مشایعت وزیر راه و شهرسازی طی این بازدید کیفیت ونحوه خدمات رسانی نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده ای را بررسی و ازعملکرد صورت گرفته خصوصا بازگشایی محورهای مواصلاتی و ترمیم صدمات وارده به راه ها ابراز رضایت کرد.

خسروانی افزود: مهندس کشاورزیان در نتیجه بازدید میدانی خود گفت هرچند با تلاشهای شبانه روزی و بی دریغ عوامل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کلیه مشکلات مربوط به انسداد راهها از همان ساعات اولیه قوع زلزله مرتفع و تردد برقرار شد با این حال با توجه به شرایط فعلی، سردی هوا و ریزش باران در چند روز اخیر آماده باش کلیه نیروهای راهداری با تمام امکانات به ویژه ماشین آلات جهت حمایت و امداد رسانی زلزله زدگان امری الزامی است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه خدمات دهی و امداد رسانی را علاوه بر رسیدگی و مرمت راه ها، عملیات آوار برداری و جابجایی و حمل اقلام کمکی به زلزله زدگان و ارسال کمکهای نوع دوستانه نقدی و غیر نقدی از این اداره کل و سایر ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای سراسر کشور برشمرد و تصریح کرد: معاون وزیر راه و شهرسازی صمن ابراز خرسندی از عملیات مرمت محورهای خسارت دیده از همدلی و تلاش خالصانه خانواده بزرگ رهداری و حمل و نقل جاده ای تشکر کرد.

وی خاطر نشان کرد: این بازدید به منظور حصول اطمینان و اطلاع رسانی وضعیت فعلی مناطق وخدمات دهی مطلوب به زلزله زدگان صورت گرفت.

خسروانی خاطر نشان کرد: در این بازدید ساختمان های آسیب دیده اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستانهای اسلام آباد غرب، دالاهو، سرپل ذهاب، قصرشیرین و پایانه مرزی خسروی بازدید و دستور بازسازی سریع آنان صادر شد.

وی افزود: همچنین بودجه بهسازی و روکش جاده های مناطق زلزله زده و تخریب یا تعمیر راهدارخانه ها تامین خواهد شد.