بازدید سعید طلوعی شهردار کرمانشاه از پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان امام خمینی (ره)

زمان افتتاح و بهره‌برداری ؟

وی پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان امام خمینی (ره) را یک پروژه ملی و شاخص دانست و گفت: در ۲ محور غیرهمسطح شرق به جنوب و محور غیرهمسطح غرب به شمال ادوات و سگمنت‌های مورد نیاز تامین شده است و به سرعت نصب می‌شود.

طلوعی مشکلات مالی را عامل کندی پروژه در گذشته عنوان کرد و گفت: با تامین اعتبارات مورد نیاز امروز ما از پیمانکار این پروژه طلبکار هم هستیم و ۲ محور غیرهمسطح شرق به جنوب و غرب به شمال تا ۲ ماه دیگر آماده بهره‌برداری است.

معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه، اتمام و بهره‌برداری پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان امام خمینی (ره) کرمانشاه را نیازمند اجرایی شدن چند عامل دانست و گفت: اگر سایر ادارات در رفع معارضین تاسیساتی همکاری لازم را داشته باشند و اعتبار مورد نیاز این پروژه تامین شود، در دهه فجر امسال شاهد تکمیل و بهره‌برداری این پروژه خواهیم بود.

معارضین تاسیساتی که بزرگترین مانع برای پیشرفت پروژه در زیرگذر هستند

از دیگر پروژه‌های کرمانشاه چه خبر ؟

شهردار کرمانشاه با اشاره به دیگر پروژه‌های عمرانی کرمانشاه گفت: بعد از اتمام این پروژه همه تجهیزات و ماشین آلات در خدمت پروژه های غیرهمسطح میدان سپاه و چهارراه وکیل‌آقا قرار می‌گیرد تا از این سه تقاطع غیرهمسطح کرمانشاه در سال ۹۹ تعدادی را به بهره‌برداری برسانیم و استارت بقیه پروژه‌ها را هم بزنیم.

وی پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان آزادگان را یکی دیگر از طرح های غیرهمسطح کرمانشاه دانست و افزود: در خصوص این پروژه همه نقشه‌ها و طراحی‌های مورد نیاز انجام شده است و در سال ۱۴۰۰ استارت این پروژه هم زده می‌شود.

مرحله اول تقاطع غیرهمسطح میدان امام خمینی (ره) کلانشهر کرمانشاه که به نام سردار شهید قاسم سلیمانی نامگذاری شده روز پنجشنبه (۲۱ فروردین ماه) با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان افتتاح شد.

در پروژه غیرهمسطح میدان امام خمینی (ره) کرمانشاه، ۱۱۰ هزار متر مکعب عملیات خاکبرداری انجام شده، همچنین ۳۸۰ قطعه پیش ساخته بتونی با سه هزار تن آرماتور در پل زیرگذر به کاررفته است.

کلانشهر کرمانشاه بیش از یک میلیون نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان را در خود جای داده است و شهرداری کرمانشاه در قالب هشت منطقه به شهروندان آن خدمات ارایه می دهند.  
استان کرمانشاه دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است/ایرنا