بازوند گفت: نماینده محترم اورامانات از شروع این آتش سوزی‌ها در منطقه حضور داشت و پیگیری مستمر و مداومی داشت و جا دارد از زحمات فرماندار پرتلاش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری و مدیران دستگاه های اجرایی حاضر در میدان عملیات نیز تشکر کنم.

🔹استاندار کرمانشاه ضمن تقدیر از همه تلاشگران، دلسوزان و حافظان محیط زیست گفت: نیروهای امدادی سازمان های مردم نهاد منطقه به عشق زنده ماندن این طبیعت به دل آتش زدند و با ازخودگذشتی، فداکاری و ایثار امروز این آتش مهار شد تا طبیعت برای آیندگان زنده بماند.

🔹وی بر ضرورت ایجاد یک پایگاه دائمی اطفاء حریق در منطقه اورامانات تاکید کرد و گفت: محیط‌زیست و منابع‌طبیعی هر ساله در فصل آتش‌سوزی‌ها، نیروهای آموزش دیده‌ای را در این پایگاه مستقر کنند تا در موقع اضطراری سریعاً وارد عمل شوند.

🔹بازوند با بیان اینکه این جنگل ها ثروتی عظیم و متعلق به تمامی بشریت هستند و باید از آن حفاظت کنیم تا به نسل های آینده منتقل شوند؛ اظهار داشت: امروز شاهد شکست آتش بی رحم بودیم و دعا می کنیم امیدواریم به زودی توسط مردم شکست کرونا باشیم.

🔹در ادامه این مراسم با حضور مهندس بازوند استاندار کرمانشاه و دکتر لهونی نماینده مردم شریف اورامانات و نیروهای مردمی و‌امدادی چهار اصله نهال به یاد جانباختگان عملیات اطفای آتش سوزی در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل پاوه غرس شد.

🔹عملیات اطفای آتش سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل بعد از هشت شبانه روز تلاش، رشادت، فداکاری و ایثار نیروهای مردمی، امدادی، محیط زیست، هلال احمر، آتش نشانی، منابع طبیعی و مسوولین فرمانداری، شهرداری، نیروهای نظامی و مدیریت بحران استانداری در ساعت ۱۷ امروز ( ۱۲ تیرماه) مهار شد.