وی تصریح کرد: بر همین اساس از سوی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا اختیاراتی به استانداران استان‌ها قرمز داده شد تا تصمیماتی محلی برای کنترل این ویروس اتخاذ کنند.

کرمی با اشاره به تعطیلی تالارهای پذیرایی در استان، گفت: صاحبان مجالس کارت دعوت را برای مرگ اقوام و مریض ارسال می‌کنند، میهمانان در صورت مریض شدند و گرفتار شدن به کرونا محق دارند از صاحبان مجلس شکایت کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه تعدادی از تالارهای پذیرایی برخلاف مصوبه ستاد استانی مقابله با شیوع ویروس کرونا، اقدام به بازگشایی غیرمجاز تالارهای پذیرایی خود کرده حتی در موارد با شکستن پلمب، مراسماتی را برگزار کرده‌اند.

این مسؤول اظهار داشت: حکم از داستانی داریم که با شکستن پلمب تالارها، صاحبان آن طی پیگیر قانونی قرار می‌گیرند که سه تا ۶ ماه زندانی دارد.

وی متذکر شد: از مردم می‌خواهیم به هیچ وجه در مراسمات عزا و عروسی شرکت نکنند، محل برگزاری مراسمات را از طریق شماره تماس ۲۵۲۵ اطلاع رسانی کنند تا در اسرع وقت رسیدگی کنیم.

وی گفت: تنها راه برون رفت از بحران موجود استفاده از ماسک است و با استفاده از ماسک جان خود و خانواده را نجات دهیم، طبق بازدیدهای میدانی تقریبا ۸۰ درصد هم‌استانی‌ها از ماسک استفاده می‌کنند کافی نیست باید به پوشش ۱۰۰درصد برسیم/فارس