به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع، تعداد قابل توجهی از مهندسان نظام مهندسی استان کرمانشاه نسبت به عدم بکارگیری نیروهای بومی این استان در بازسازی و ساخت و سازهای مناطق زلزله زده اعتراضات گسترده‌ای داشتند.

 یکی از اعضای نظام مهندسی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار طلوع گفته است: برای ساخت و ساز مناطق زلزله زده قرار است از بنیاد مسکن و نظام مهندسی اصفهان استفاده کنند در صورتی که نظام مهندسی کرمانشاه ۱۴۰۰۰ عضو دارد و قریب به اتفاق بیکار هستند.

وی می‌گوید: بچه‌های نظام ‌مهندسی از این اقدام بسیار ناراحت هستند و امروز نیز تجمع اعتراضی مقابل نظام مهندسی دارند و خواستار این هستند که از نیروهای بومی استان استفاده کنند تا رونق اقتصادی از شهر بیکار کرمانشاه به سمت اصفهان نرود.

وی گفته است: با این اقدام نه تنها مهندسین بلکه پیمانکاران و کارگران نیز بسیار زیان می‌بینند. از طرفی اصفهان اصلا استان معین ما در بحث زلزله نبوده است و این اقدام جای تعجب دارد.

پایگاه خبری طلوع، این موضوع را از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه پیگیری کرده است، بنیاد مسکن استان توضیح داد: تعرفه های نظام مهندسی برای کار مشخص است و کسانیکه با این تعرفه ها می‌خواهند کار کنند در خدمت آنها هستیم اما تعرفه هایی که نظام مهندسی کرمانشاه مطرح کرده است بسیار بالاست و چیزی در حدود ۱۰ تا ۱۵ برابر مبلغ موجود است. به عنوان نمونه مهندسین کرمانشاه مبلغ ۳۶ هزار تومان را مطالبه می‌کنند در حالیکه تعرفه ۳۰۰۰ تومان است از سویی مهندسینی که از اصفهان آمدند فی سبیل الله در مناطق زلزله زده کار می‌کنند و مشغول ارزیابی در مناطق هستند. اما اولویت ما برای بحث ساخت و ساز و بازسازی مناطق زلزله زده نیروهای بومی استان کرمانشاه است و البته با مبلغ تعرفه ای که از پیش تعیین شده است.