فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از قاطعیت پلیس در برخورد با مجرمان و سارقان خبر داد و گفت: امسال حدود چهار هزار سارق در سطح استان دستگیر شده است.

سردار “علی اکبر جاویدان” روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه کلانتری ۱۲ سنقر و کلیایی، همه سعی و تلاش پلیس را برقراری امنیت مطلوب در جامعه دانست و افزود: یکی از مواردی که بار روانی منفی در جامعه ایجاد می‌کند پدیده سرقت است که پلیس با تمام توان به دنبال پیشگیری و سپس کشف هرچه سریعتر آن است.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های پلیس، مبارزه با پدیده سرقت است، گفت: در مدت سپری شده از سال حدود چهار هزار سارق دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآوری کرد: در این میان شهروندان جامعه نیز نقش مهمی در پیشگیری از پدیده سرقت دارند و اگر موارد ایمنی را به خوبی رعایت کنند بخشی از سرقت‌ها کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد: افزایش ایمنی منزل و خودرو که چشم طمع بیشتر سارقان حرفه‌ای به سمت آنهاست می‌تواند نقش بسیار مهمی در ناکام گذاشتن این دسته از مجرمان داشته باشد.

سردار جاویدان در پایان با قدردانی از همراهی مسوُولان شهرستان سنقر و کلیایی با پلیس، امنیت موجود در این شهرستان را مطلوب ارزیابی و ابراز امیدواری کرد با تلاش بیشتر فرمانده و کارکنان انتظامی سنقر و کلیایی امنیت بهتری برای مردم ایجاد شود.

تجلیل از خانواده شهیدان”علی اکبر کیهانی” و “مهدی کریمی وقار” از دیگر برنامه‌های فرمانده انتظامی استان در سفر به شهرستان سنقر و کلیایی بود.

سردار جاویدان همچنین در این سفر از پاسگاه پلیس راه سنقر – همدان و پاسگاه انتظامی باوله بازدید کرد.

شهرستان سنقر و کلیایی با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۸۵ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است./ایرنا