دکتر “بارنی شولفیلد”، مشاور مراقبت‌های ویژه کودکان از بنیاد تراست وزارت بهداشت و درمان در بیمارستان زنان و کودکان بیرمنگام گفت: کودکان بیمار مبتلا به سندرم التهاب چند سیستمی در سراسر جهان که در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری‌ هستند نیاز به تحقیق اضطراری برای درک این بیماری نادر دارند که زندگی‌شان را به طور بالقوه دستخوش تغییر کرده است.

او گفت: این یافته‌ها احتمالا کمک می‌کند تا میزان مقاومت کودکان در برابر بیماری سندرم التهابی چند سیستمی و کاوازاکی را پیش‌بینی کنیم و همچنین روش‌های درمانی جایگزین برای هر دو بیماری را نیز بشناسیم.

در تحقیقات انگلیس کودکانی که با علائم مشابه ابتلا به بیماری کاوازاکی بستری شدند در آزمایش پادتن کووید-۱۹ مثبت بوده‌اند. علائم این بیماری نوظهور شامل تب، التهاب و همچنین شواهدی از نارسایی اعضایی است که منجر به اختلال در عملکرد قلب، فشار خون پائین و تشنج‌های مرگ‌آور می‌شوند.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، از ماه ژوئیه تا به حال ۳۰۰ مورد از این بیماری کودکان در بریتانیا تشخیص داده شده است. گزارش‌هایی از کودکانی که این علائم را بروز داده‌اند در سایر مناطق اروپا و در ایالات متحده در زمان همه‌گیری ویروس کرونا ارائه شده است و برخی از آن‌ها در نیویورک و فرانسه پس از نشان دادن علائم مشابه بیماری کاوازاکی جان باخته‌اند./ایسناکتر “گراهام تیلور”، نویسنده ارشد و همراه گفت این تحقیق برای اولین بار نشان می‌دهد که هر دو بیماری با تغییرات بسیار زیاد در تعداد مونوسیت‌ها و آرایش ژنتیکی‌شان مشخص می‌شوند.وی افزودنتایج ما نیازمند تایید در یک گروه وسیع‌تر از بیماران است اما تغییراتی که شاهدش بوده‌ایم احتمالا بسیار مرتبط است.