وی تاکید کرد: در سایر شهرستان‌ها نیز لایروبی رودخانه الوند در سرپل ذهاب و قصرشیرین با روند خوبی در حال انجام است و در محدوده سرپل ذهاب ۲۰۰ متر دیواره بتنی و سنگی ایجاد کردیم.

به گفته این مسئول، در سایر نقاط نیز کار لاروبی در حال انجام است و به علاوه هرجا نیازمند لایروبی‌های موردی خصوصا بنا به درخواست فرمانداران باشد، تا حد امکان انجام خواهد شد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه بر اساس بند “و” ماده هشت قانون بودجه سال ۱۳۹۹ شرکت آب منطقه‌ای می‌تواند از محل فروش ماسه و سیمان مازادی که در بستر رودخانه‌ها وجود دارد برای تامین اعتبارات لایروبی اقدام کند، ادامه داد: کار دیگری که در این زمینه در دست انجام داریم شناسایی دقیقی مسیر رودخانه، تعیین حجم مصالح قابل برداشت و … است که نقشه‌برداری آن در دست اقدام می‌باشد.

مرادی عنوان کرد: بعد از مزایده این طرح، می‌توانیم از اعتبارات حاصل از آن برای لایروبی و ساماندهی بخش بیشتری از رودخانه‌های استان اقدام کنیم.

وی معتقد است، این طرح برای رودخانه‌هایی مانند گاماسیاب، خرم رود کنگاور، دینورآب و … قابل انجام است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه استفاده از سامانه پایش و مدیریت داده‌های آبی برای رصد وضعیت منابع آب در فصل بارندگی پیش رو را نیز از دیگر برنامه ها دانست و افزود: با کمک این سامانه می‌توانیم درباره باز و بسته کردن دریچه سدها در زمان بارندگی، حجم سیلاب پیش‌بینی شده در پیک بارش و … تصمیم گیری کنیم./ایسنا