وی ادامه داد: در ۶ ماهه نخست سال‌جاری از کل مراجعان نزاع ۷ هزار و ۵۶۰ نفر مرد و ۲ هزار و ۵۷۱ نفر زن بودند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان کرمانشاه یادآور شد: طی نیمه نخست سال گذشته‌ ۵ هزار و ۳۳۴ مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۳ هزار و ۷۵۳ نفر مرد و یک‌هزار و‌ ۵۸۱ نفر زن بودند که این رقم امسال با روندی کاهشی به ۴ هزار و ۳۰۶ نفر رسیده که از این تعداد ۳ هزار ۱۲۳ نفر مرد و یک‌هزار و ۱۸۳ نفر هم زن بوده است.

خانی اضافه کرد: نیمه نخست سال گذشته ۲۴ هزار و ۱۳۱ مورد معاینات بالینی در پزشکی قانونی کرمانشاه انجام گرفت که امسال ۲۲ هزار و ۶۵۳ مورد بوده که ۱۶ هزار و ۲۴۱ مورد مرد و ۶ هزار و ۴۱۲ مورد زن بوده است.

این مسئول گفت: سال گذشته ۱۶ (هشت مرد و هشت زن) نفر به دلیل مسمومیت با قرص برنج در این استان جان باختند و ۱۲ (هشت مرد و چهار زن) نفر نیز به دلیل مسمومیت با گاز منو اکسید کربن فوت کردند و ۱۳ مورد (پنج مرد و هشت زن) هم فوت ناشی از سوختگی و همچنین ۹ مورد فوت ناشی از برق گرفتگی داشتیم.

خانی در ادامه با اشاره به آمار غرق شدگی ۶ ماهه نخست امسال در استان، خاطرنشان کرد: ۲۵ مورد (۱۹ مرد و ۶ زن) بوده که از این تعداد ۱۳ نفر در رودخانه‌ها، ۲ نفر در دریاچه‌های مصنوعی یا سد، هفت مورد در دریاچه‌های طبیعی، یک نفر در استخر شنا و یک نفر در حوضچه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: مدت مشابه سال گذشته در مجموع ۱۶ نفر (۱۵مرد و یک زن) در آب‌های استان شامل هفت نفر در رودخانه‌ها، ۲ نفر در دریاچه‌های مصنوعی یا سد، یک نفر در دریاچه‌ طبیعی، ۲ نفر در استخر کشاورزی، یک نفر در حوضچه و سه نفر در سایر محیط‌ها غرق شدند./فارس