وی با اشاره به فعال بودن قطار مسافربری کرمانشاه، اضافه کرد: بخش باری هم گاهی اوقات در روز یک‌هزار و ۲۰۰ تن بار تخلیه و بارگیری می‌کند به عنوان مثال روزانه هزار تن دانه روغنی برای کارخانه نازگل جابه‌جا می‌شود.

معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار کرمانشاه یادآور شد: در ایام اربعین سال گذشته یک‌هزار و ۱۰۰ رام قطار انجام شد و یک روز در میان سفرهایی به اراک، تهران و مشهد داشتیم.

سالاری با اشاره به انجام عملیات احداث راه‌آهن کرمانشاه- اسلام‌آباد غرب، گفت: این شبکه ریلی تا قصرشیرین و از آنجا بخشی تا خانقین عراق با تعهد جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود تا ان‌شاءالله به بندر لاذقیه سوریه وصل شود.

وی تصریح کرد: از شکارگاه خسروپرویز نزدیک طاق‌بستان تا میدان آزادی کار اجرایی آن انجام شده که بخشی از چهارراه ارشاد به‌صورت زیرگذر است.

سالاری تصریح کرد: بخش عمده کار انجام شده هشت ایستگاه برای آن تعریف شده که ۲ ایستگاه از آن در حال اجرا است، این پروژه منابع مالی خیلی سنگینی نیاز دارد.

وی تصریح کرد: برای تکمیل فاز اول ۷۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که ۳۵۰ میلیارد تومان از آن در تعهد دولت و ۳۵۰ میلیارد تومان دیگر آن سهم شهرداری بود که سهم دولت با رایزنی‌های صورت گرفته، انجام شده و سهم شهرداری هم از طریق بانک‌ها و فروش اوراق تامین شده، اما برای تکمیل آن با توجه به تورم موجود شهرداری باید به فکر منابع دیگری باشد./فارس