مصطفایی معتقد است، اگر مجوز تولید این دارو اخذ شود، مرگ و میرهای ناشی از کرونا کاهش قابل توجهی خواهد داشت که در این راه حمایت مسئولین نیاز است.

وی تصریح کرد: داروی تولیدی کرمانشاه وارد کارآزمایی شد و جمع‌بندی اطلاعات این کارآزمایی نشان داد که داروی است که می‌تواند به عنوان بخشی از درمان مفید باشد هیچ وقت این تیم تحقیقاتی ادعا نکرده است دارویی را برای درمان قطعی کرونا کشف کرده است.

وزیری افزود: ان‌شاءالله این دارو وارد فرایندی شود که با تولید انبوه آن به کاهش علائم و نشانه‌ها کمک کند چون یکی از مواد و ترکیبات آن به اعتقاد دکتر مصطفایی دارای اثرات ضدویروسی است که باید در آزمایشگاه اثبات کنیم و بعد در مجامع علمی تحلیل شود و گزارشات آن بیرون آید، مقدار اثرات سنجیده، میزان بهبودی آنالیز شود که اگر موثر بود طبیعتا وارد تولید انبوه می‌شود که برای ما افتخار است.

الگوی ابتلا کرونا الان وارد منازل شده است

وی ادامه داد: اطلاعات ما در این مدت نسبت به ویروس افزایش پیدا کرده و علم نشان داده که مهم‌ترین راه پیشگیری فعلا همان استفاده از ماسک بوده و به عنوان اولین اقدام موثر همواره مورد تاکید است و نیز شست‌وشوی دست‌ها و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را هیچ وقت نباید از یاد ببریم.

وزیری متذکر شد: متاسفانه غیر از داروهای ضدانعقاد و کورتیکو استروئیدها هیچ داروی دیگری سودش بیشتر از دارونما نیست و تدریجا این درمان‌ها جایگزین می شود.

این متخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه الگوی ابتلا الان وارد منازل شده و این بسیار خطرناک و غیرقابل کنترل است، گفت: الان زمان چرخش فعال ویروس آنفلوآنزا و سرماخوردگی نیست‌ هر فردی علائم مشابه سرماخوردگی یا آنفلوآنزا دارد باید تکلیف خود را در زمینه کرونا مشخص کند، علائم حال حاضر در بیماران، بیشتر به نفع کرونا است./فارس