«هوشنگ بازوند» روز پنجشنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: افراد بیمار را از طریق شبکه های تلفن همراه ردیابی می کنیم و اجازه نمی دهیم‌ این افراد از طریق هواپیما و دیگر وسایل حمل نقلی تردد داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید در این زمینه اطلاع رسانی کامل انجام تا از سوءاستفاده رسانه های بیگانه جلوگیری شود، گفت: مردم باید بدانند که اصلا شنود مکالمات تلفنی مطرح نیست و این طرح تنها برای جلوگیری از تردد افراد بیمار اجرا می‌شود.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه وضعیت کرونا در کشور و استان کرمانشاه مناسب نیست و تعطیلی نسبی کشور برای ۱۵ روز به تصویب رسیده است، افزود: این تعطیلی از ساعت ۲۴ جمعه شب در قالب مستندات و پروتکل‌های بهداشتی اجرایی خواهد شد.

بازوند با تاکید بر اینکه برای کنترل ویروس کرونا نیازمند یک انسجام بین مردم و مدیران در استان هستیم، عنوان‌ کرد: مردم اگر احساس کنند مدیران برای عبور از این بحران قدرتمند پای کار هستند، همکاری خواهند کرد.

وی با بیان اینکه مردم برای سلامتی خود حتما از محدودیت ها حمایت و استقبال می کنند، افزود: براساس برآوردها بیش از ۸۰ درصد مردم کرمانشاه موضوع رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی می‌گیرند.

استاند ار کرمانشاه با اشاره به طرح خانواده محور کنترل ویروس کرونا، گفت: هدف از اجرای این طرح کنترل بیماری کووید ۱۹ و کاهش فشار بر روی سیستم درمانی است.

بازوند با بیان اینکه این طرح با کمک بسیج، خیرین و سازمان های مردم اجرایی خواهد شد، ادامه داد: برای اجرای این طرح به خودروها و مهمانسراهای ادارات نیاز داریم که باید آنها را تامین کنند.

وی عنوان کرد: در راستای این طرح هلال احمر، بهزیستی و کمیته امداد براساس اعلام بسیج و دانشگاه علوم پزشکی باید مواد غذایی خانواده های محروم شناسایی شده را تامین کنند و در این راستا از خیرین سلامت نیز کمک بگیرند.

استاندار کرمانشاه یادآور شد: در ایام تعطیلی های صنوف، بانک های استان نباید چک صنوفی که تعطیل شده اند را برگشت بزنند و اگر بانکی از این دستورالعمل تخطی کند با آن برخورد خواهد شد.

بازوند همچنین به وضعیت برگزاری نشست های اداری اشاره کرد و گفت: از این پس نشست های اداری کرمانشاه نیز حداکثر با ۱۵ نفر جمعیت برپا می‌شود و برگزاری نشست های شلوغ تر ممنوع خواهد شد.

وی در رابطه با طرح های اقناع سازی مردم نیز گفت: برای فعالیت های رسانه ای در این هفته ۱۰۰ میلیون تومان در اختیار صدا و سیما قرار می دهیم و سه نفر را به نمایندگی از اداره ارشاد، استانداری و دانشگاه علوم پزشکی مسوول بررسی محتواهای تولید شده می کنیم.