احسان باقرخانی از توزیع مرغ منجمد با نرخ مصوب دولتی در ۱۵۰ نقطه استان یاد کرد و ادامه داد: از این تعداد ۵۰ نقطه مربوط به شهر کرمانشاه است که شامل فروشگاه‌های عرضه مرغ و ماهی و همچنین فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌باشد.

وی افزود: تلاش کردیم این فروشگاه‌ها عرضه مرغ در نقاط حاشیه شهر را نیز پوشش دهند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان کرمانشاه از توزیع مرغ منجمد در ۱۰۰ نقطه در شهرستان‌های استان هم خبر داد و تاکید کرد: در هر شهرستان حداقل پنج مرکز توزیع داریم.

باقرخانی در پاسخ به این پرسش که آیا با وجود تشکیل صف‌های طولانی مقابل مراکز عرضه امکان افزایش آنها وجود ندارد نیز گفت: فعلا امکان افزایش مراکز توزیع را نداریم، زیرا فروشگاه‌ها و واحدهای صنفی که انتخاب کردیم از واحدهای معتبر و مورد اعتماد هستند و اگر بخوهیم مراکز جدیدی اضافه کنیم ممکن است مشکلاتی در زمینه عرضه خارج از شبکه رخ دهد و یا مرغ را در اختیار رستوران‌ها و… قرار دهند که در این صورت به دست مصرف کننده واقعی نخواهد رسید.

وی با اشاره به اختلاف قیمت حدود ۲۰ هزار تومانی که بین مرغ بازار آزاد و مرغ منجمد با نرخ مصوب وجود دارد، خاطرنشان کرد: هم اکنون هر کیلو مرغ منجمد با قیمت کیلویی ۱۵ هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان کرمانشاه با بیان اینکه توزیع مرغ منجمد تا زمانی که بازار به تعادل برسد ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم روزانه تا ۴۰ تن مرغ را عرضه کنیم و امیدواریم مرغ مورد نیاز به اندازه کافی تامین شود.