افتتاح ۲۴۰۰ مرکز زندگی مثبت در سراسر کشور و ۸۰ مرکز در استان کرمانشاه، که ۳۵ مرکز آن در سطح شهر کرمانشاه می‌باشد، با حضور، فرماندار کرمانشاه، مدیر کل بهزیستی استان، مدیر کل اداره کار و امور اجتماعی استان، مدیر بهزیستی شهرستان، مدیر کلینیک صدای سلامت کرمانشاه و دیگر مسؤولان ذی ربط همزمان با سراسر کشور در کرمانشاه بعد از ظهر دوشنبه هجدهم اسفند ماه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار طلوع کرمانشاه: دکتر فرحناز محمدی در این مراسم اظهار کرد: از ۲۴۰۰پروژه کشوری سهم استان کرمانشاه ۸۰ پروژه مثبت زندگی می باشد که امروز با هدف تجمع خدمات بهزیستی در یک مکان برای مددجویان و سایر اقشار جامعه افتتاح شد.
محمدی افزود: در این مراکز ۲۲ فعالیت قابل ارائه است و با توجه به تعداد مددجویان و خدمات برای سایر اقشار این مراکز امکان اضافه شدن نیز دارد.

وی خدمات این مراکز را شامل توانبخشی، پیشگیری، غربالگری بینایی، غربالگری شنوایی و … عنوان کرد و افزود: این خدمات برای مددجویان و سایر افراد جامعه و به صورت الکترونیک انجام می شود، همچنین بازدید از مددجویان قابل رصد و گزارش است.
محمدی پرونده های ارائه شده به هر مرکز را ۱۵۰ تا ۴۵۰ پرونده عنوان کرد و افزود: هر مددکار ۱۵۰ خانوار را تحت پوشش و رسیدگی دارد.

در ادامه این مراسم فرماندار کرمانشاه، گفت: بایستی به بخش خصوصی نگاه ویژه شود، هنوز مدیران ما باورشان نشده به بخش خصوصی نیاز است خیلی مانده بدانیم بخش خصوصی بسیار مثمر ثمر است.
رنجبر تاکید کرد: اگر بخش خصوصی، سازمان های مردم نهاد و جوانان توانمند به کمک بهزیستی بیایند نقش تاثیرگذار خوبی برای کشور دارد و می توان گفت نقطه پیشرفت کشور استفاده از بخش خصوصی، فعالیت نهادها و جوانان توانمند است.

امیر علی بابایی «مدیر صدای سلامت کرمانشاه» در حاشیه برگزاری افتتاحیه به خبرنگار طلوع کرمانشاه، گفت: این مرکز با زیر بنای ۱۵۰ متر مربع و هزینه ای حدود ۵۰۰ میلیون تومان با امکانات کامل احداث شده که امکان پذیرش ۴۵۰ مددجو را دارد.
امیر علی بابایی، افزود: در این مرکز مناسب سازی برای معلولین، سالمندان و عموم انجام شده و امکانات پذیرش، مددکاری، مسؤول فنی، ثبت و تشکیل پرونده فرزند خواندگی، غربالگری بینایی سنجی، شنوایی سنجی، ژنتیک، اوتیسم و… را دارد، علاوه بر آن برای حذف کاغذ بازی دسترسی به خدمات راحتر الکترونیک فراهم شده‌است.
به گفته بابایی در این مرکز خدمات ثبت تشکیل پرونده، بازدید از منزل، معرفی به منابع اجتماعی، جذب داوطلبین، خیرین، معتمدین محلی، کارهای اجتماعی محور در ساعات اداری « ۸ صبح لغایت ۱۴ ظهر» انجام خدمات دارد.
انتهای پیام/ رحمانی

رحمانی, [۰۸.۰۳.۲۱ ۲۳:۲۱]
[ Photo ]