رامین پهلوانی امروز در شهرهای قرمز و نارنجی، اظهار داشت: با توجه به اینکه مدت طولانی از کرونا گذشته مردم دیگر تقریبا با محدودیت‌ها اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا آشنایی دارند.

وی با اشاره به وضعیت قرمز کرمانشاه به لحاظ شیوع ویروس کرونا، گفت: گروه‌های صنفی ۲، سه و چهار مانند بوتیک‌ها، کیف و کفش فروشی‌ها، مراکزی که تجمع زیادی دارند همچون پاساژها باید در شرایط قرمز حداقل به مدت، ۲ هفته تعطیل باشند.

رئیس بازرسی و نظارت اتاق اصناف کرمانشاه ادامه داد:گروه‌های خدمات‌رسان مانند خشکبارفروشی‌ها، لبنیاتی، قصابی‌ها، مرغ فروشی‌ها تعمیرگاه عمومی، تعمیرگاه خودرو  قطعات فروشی‌ها در این شرایط می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

وی با بیان اینکه از روز گذشته تعطیلی اصناف از طریق اتاق و اتحادیه‌ها به آن‌ها اعلام شده، گفت: انتظار داریم اصناف و کسبه خود به صورت خودجوش و بدون ورود قوه قهریه و قانون، تعطیل کنند.

پهلوانی تصریح کرد: مسلما گشت‌های مشترک بهداشت، سازمان صمت تعزیرات حکومتی، پلیس اماکن به همراه بسیج اصناف در راستای کنترل و نظارت بر قانون بر بازار نظارت خواهند داشت و در صورت عدم رعایت برابر قانون برخورد خواهد شد.

وی از کسبه خواست، به مسئولیت اجتماعی خود در راستای جلوگیریاز شیوع بیماری کرونا عمل و با مشتریان فاقد ماسک با حفظ احترام برخورد داشته و از ارائه خدمات به آن‌ها خودداری کنند.

پهلوانی همچنین در پایان از مردم خواست، در صورت مشاهده عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی اصناف حتما مراتب را با شماره‌های تماس ۱۲۴ و ۴۹-۸۲۵۸۸۴۰ در میان بگذارند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.