مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه با اشاره به جعلی بودن علامت استاندارد مندرج بر کنسرو‌های تن ماهی ایلیکا گفت: مردم استان کرمانشاه از خرید این محصول خودداری کنند.

 محمودرضا نیازی اظهار داشت: با توجه به ارسال کد ۱۰ رقمی زیر علامت استاندارد درج شده بر روی کنسرو‌های تن ماهی ایلیکا به شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ پروانه استاندارد این محصول جعلی اعلام شده است.

وی افزود: طبق پیگیری‌های انجام شده از اداره کل استاندارد استان البرز، کارخانه تولید کنسرو تن ماهی ایلیکا که در البرز واقع است از ۶ ماهه گذشته تعطیل و با این اوصاف پروانه استاندارد آن فاقد اعتبار است.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به تعطیلی کارخانه تولید کنسرو تن ماهی ایلیکا در استان البرز و بر اساس اطلاعات اداره کل استاندارد این استان، احتمالا یک واحد زیرپله‌ای بدون اطلاع کارخانه اصلی نسبت به تولید این محصول اقدام و آن را روانه بازار کرده است.

محمودرضا نیازی گفت: با توجه به نفوذ برند مذکور در بازار و احتمال توزیع گسترده آن در استان کرمانشاه، شهروندان باید نسبت به خریداری کنسرو تن ماهی ایلیکا خودداری کنند.

وی افزود: موارد مذکور به اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه به منظور اطلاع رسانی به واحد‌های صنفی عرضه کننده این محصول برای عدم فروش آن اطلاع رسانی شده است و در صورت مشاهده این محصول در واحد‌های صنفی اقدام به جمع‌آوری آن خواهد شد./صدا وسیما