کرمانشاه-پایگاه خبری طلوع- توصیه های پلیس پیشگیری برای جلوگیری از وقوع سرقت به این شرح است:

– بر روی دیوار حیاط، تمامی پنجره ها و نقاط قابل نفوذ مانند نورگیر پاسیو وغیره حتما حفاظ محکم و مقاوم نصب کنید.

– تاحدامکان از خالی گذاشتن منزل خودداری نمائید.

– نزد افراد ناشناس و کسانی که اعتماد کافی به آنها ندارید از میزان اموال ودارایی موجود خود در منزل صحبت نکنید.

– به زنگ های بی وقت و بی مورد تلفن و منزل بی توجه نبوده وآن ها را بعنوان زنگ خطر تلقی نمائید.

– نسبت به خودرو ها و موتورسیکلت های متوقف و سرنشینان آن در پیرامون منزل خود بی تفاوت نبوده ودر صورت مشاهد موارد مشکوک شماره و سایر مشخصات آنها را یادداشت سریعاً به مراکز ۱۱۰ پلیس اطلاع دهید.

-درب پشت بام منزل خود را در اسرع وقت به حفاظ نرده ای و قفل آویز مطمئن مجهز کنید و هنگام خروج ازمنزل تنها به قفل کردن درب خروجی اکتفا نکرده و تمامی درب های داخلی ساختمان اعم از درب پشت بام، هال،اتاق ها، آشپزخانه ، حمام ، حیاط خلوت را قفل کنید.

– کنترل ورود و خروج در مجتمع های مسکونی را به سرایدار یا نگهبان مطمئن بسپارید، کلید منزل خود را در دسترس افراد غیرمطمئن قرار ندهید و از قرار دادن کلید در زیر جاکفشی، داخل کفش و سایر نقاط قابل دسترسی خودداری کنید.

– برای جلوگیری از سرقت منزل خود به روش توپی زنی، توپی قفل را با بدنه درب همسطح کنید، در صورت عدم امکان لوله ای فلزی به دور آن جوش دهید و از قرار دادن چهار پایه و نردبان و نظایر آن در حیاط منزل مخصوصاً در کنار دیوار خودداری کنید.

– از نگهداری وجوه نقد و طلا و جواهر به مقدار زیاد در منزل بپرهیزید و در مواقعی که مجبور به نگهداری موقت وجوه نقد و اشیاء قیمتی در داخل منزل هستید، از پنهان کردن آن بصورت یک جا خودداری کرده و حتی الامکان از گاوصندوق سالم و مطمئن استفاده کنید.

– از نوشتن نام و مشخصات خود بر روی زنگ منزل خودداری کنید و قبل از خروج از منزل از همسایگان یا اقوام مورد اطمینان خود که قصد بیرون رفتن از منزل را ندارند بخواهید که از منزلتان مراقبت کنند.

– به هنگام ترک منزل تمامی پرده ها و کرکره ها را نکشید،برخی از آنان را به همان صورتی بگذارید که در حالت عادی از آن ها استفاده می کنید و محوطه بیرون منزل خود را نیز همواره روشن نگاه دارید.