مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری کرمانشاه گفت: رزمایش حمله شیمیایی صبح فردا در بیمارستان‌ حضرت معصومه شهر کرمانشاه برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری، دکتر احسان احمدی نصر اظهار داشت: هشتم تا چهاردهم آبان‌ماه بنام پدافند غیرعامل در تقویم ثبت شده که نشان از اهمیت آن دارد که باید توسعه یابد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص پدافند غیرعامل که می‌فرمایند ” پدافند همچون مصونیت سازی بدن انسان است که ما را از درون ایمن می‌سازد” افزود: هرساله در بحث پدافند غیرعامل برنامه های توسط مجموعه شهرداری کرمانشاه اجرا می‌شود که امسال نیز با توجه به نام‌گذاری که بصورت کشوری صورت گرفته، برنامه های را در دستور کار قرار داده ایم.

مدیر پدافند غیرعامل شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: در راستای اجرای این برنامه ها، امسال مجموعه شهرداری کرمانشاه با همکاری پدافند غیرعامل استان، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه، هلال احمر، دانشگاه علوم پزشکی و دیگر دستگاه های مربوطه ان شاء الله روز چهارشنبه که مصادف است با شعار پدافند شهری و شهر آماده و پایدار، رزمایشی را بصورت مانور فرضی حمله شیمیایی به یکی از بیمارستان‌های سطح شهر کرمانشاه اجرا خواهد کرد.

احمدی نصر با بیان اینکه در بحث پدافند غیرعامل باید دنبال نقاط قوت و ضعف باشیم که بتوانیم در آینده بهتر عمل کنیم گفت: در این مانور برنامه های همچون حمله شیمیایی، تخلیه اضطراری، پاکسازی و… اجرا خواهد شد که عزیزان ما در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه نیز در کنار ما خواهند بود.

وی در پایان تاکید کرد: هدف از اجرای این مانور افزایش سطح آمادگی و رفع نقص است چراکه اگر روزی شاهد رخ دادن اتفاقاتی باشیم، باید آماده بود که بتوانیم بهتر عمل کنیم.