مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان کرمانشاه از آمادگی مدارس کرمانشاه جهت بازگشایی بلحاظ بهداشتی خبر داد.

امیر کرمی با اشاره به اعلام صورت گرفته در خصوص بازگشایی مدارس از امروز (۱۵ آبان ) گفت: در همین راستا از هفته های گذشته بازرسی مدارس و نظارت بر آماده سازی آنها جهت بازگشایی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: پیش از شروع ماه مهر بازرسان بهداشت محیط در مدارس استان حاضر شده و شرایط مدارس را به لحاظ چیدمان صندلی ها، تهویه کلاس ها و نظارت بر سرویس های بهداشتی و استفاده از مایع دستشویی مورد بررسی قرار دادند.

کرمی گفت: در مدارس در شرایط کرونا باید گندزدایی روزانه بعد از اتمام کلاس ها صورت گیرد و نیاز است مواد گندزدایی و ضدعفونی کننده درمدارس به میزان کافی فراهم باشد.

وی افزود: همچنین مدارس باید دپوی مناسب ماسک در دفتر و کلاس های مدرسه را داشته باشند.

کرمی با اشاره به آموزش مدیران و مسئولان مدرسه گفت: دوره هایی هم برای مربیان برگزار شده و طی آن نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس آموزش داده شده است.

مدیرگروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: تاکیدات لازم در خصوص شناسایی دانش آموزان علامت دار هم صورت گرفته و مسئولان مدرسه باید به محض مشاهده علائم در هر دانش آموز، از ورود او به مدرسه جلوگیری کنند.

کرمی از آموزش رانندگان سرویس مدارس و نظارت بر بهداشت خودروهای سرویس مدرسه هم خبر داد  و افزود در این زمینه رانندگان باید حتما دو دوز واکسن را تزریق کرده و تعداد دانش آموزان در سرویس هم باید کاهش یابد.

این مسئول خاطرنشان کرد: همچنین دانش آموزان بالای ۱۲ سال جهت حضور در مدرسه باید دو دوز واکسن را تزریق کرده باشند. والدین تمام دانش آموزانی هم که تمایل به حضور در کلاس های درس را دارند باید دو دوز واکسن کرونا تزریق کرده باشند.

وی یادآور شد: در این میان دانش آموزانی که تمایل به تزریق واکسن ندارند، جهت حضور در مدرسه باید هر دو روز یکبار تست PCR دهند که با توجه به هزینه های این آزمایش عملا غیرممکن است و توصیه می شود هرچه سریعتر برای تزریق واکسن اقدام کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر مدارس کرمانشاه شرایط بهداشتی لازم برای بازگشایی را دارا هستند و نظارت ها بصورت مستمر ادامه دارد./ایسنا