به گفته مسئول ورزش بانوان استان کرمانشاه حدود ۵۰ درصد بانوان کرمانشاهی ورزش می‌کنند.

نرگس شعبانی، وضعیت ورزش بانوان در کرمانشاه را خوب توصیف کرد و افزود: در هر دو حوزه قهرمانی و همگانی شرایط خوبی را در ورزش بانوان کرمانشاه داریم، هرچند که مشکلاتی هم وجود دارد و طی دو سال اخیر شیوع بیماری کرونا همانند سایر حوزه ها تاثیرات زیادی را روی این حوزه گذاشته است.

وی افزود: در بخش ورزش قهرمانی ملی پوشانی در بسیاری از رشته ها داریم که در کشور شاخص و مطرح هستند.

مسئول ورزش بانوان کرمانشاه ادامه داد: فوتبال، راگبی، تکواندو، وزنه برداری و کاراته از جمله رشته هایی هستند که قهرمانانی را در سطح ملی در آنها داریم که برای کشور افتخارآفرینی می کنند و در برخی رشته ها همانند جودو و دوومیدانی نیز به تازگی شاهد ظهور قهرمانانی در استان هستیم.

وی در ادامه به شرایط این روزهای ورزش همگانی بانوان در کرمانشاه هم اشاره ای کرد و گفت: در سطح استان حدود ۷۰۰ باشگاه ورزشی داریم که در اکثر این باشگاه ها ورزش بانوان بویژه در رشته های همگانی فعال است.

مسئول ورزش بانوان استان افزود: در کنار باشگاه های خصوصی که ورزش بانوان در آنها فعال است، در مجموعه ورزشی دولتی کوثر و فضاهای باز هم ورزش همگانی بانوان انجام می گیرد و از زمان شیوع کرونا ورزش بانوان از باشگاه ها به سمت فضای باز و پارک ها کشیده شده است.

وی با بیان اینکه نگاه به ورزش بانوان در کرمانشاه به نسبت گذشته تغییر  پیدا کرده، گفت: خوشبختانه طی سالهای اخیر شاهد افزایش گرایش بانوان کرمانشاهی به سمت ورزش بوده ایم، تا جایی که در حال حاضر بانوان بیشتر از مردان در کرمانشاه به ورزش می پردازند.

شعبانی با بیان اینکه حدود ۵۰ درصد از بانوان کرمانشاهی ورزش می کنند، افزود: زمانی که مادر خانواده به تندرستی خود اهمیت می دهد، در واقع تندرستی را هم به داخل خانواده اش می کشاند.  

وی در ادامه بااشاره به استقبال بانوان کرمانشاهی از ورزش صبحگاهی در پارک ها، اظهار کرد: تاپیش از شیوع بیماری کرونا این برنامه بصورت منظم در پارک های سطح شهر برگزار می شد، اما پس از کرونا تا حدودی متوقف شد،  با این وجود بانوان زیادی صبح ها بصورت انفرادی برای ورزش به پارک ها می روند.

مسئول ورزش بانوان در کرمانشاه افزود: اخیرا با رایزنی هایی که با شهرداری کرمانشاه داشته ایم، قرار است به سطح ۲۵ پارک شهر مربی همگانی تزریق شود تا دوباره برنامه ورزش صبحگاهی را در آنها داشته باشیم./ایسنا