چند ماهی هست که به دلیل حاشیه‌های شورای شهر کرمانشاه ، شهرداری با سرپرست اداره می‌شود.

از شروع دوره جدید شورای شهر کرمانشاه چند ماه می‌گذرد اما اعضای شورا همچنان حاشیه را به پیش‌برد امور شهر ارجح می دانند و اجازه نمی‌دهند جلسات شورا برای انتخاب شهردار به حد نصاب برسد.

هر روز کانال و شبکه‌های مجازی بی هویت گمانه‌زنی‌هایی درباره گزینه‌های شهرداری و انتخاب فرد نهایی مطرح می‌کنند که هیچکدام تا کنون درست نبوده است.

خود شورا نیز با عدم انتخاب شهردار به این شایعات دامن می‌زند و در نهایت حتی جلسه روز گذشته شورا نیز که با هدف انتخاب شهردار بود تشکیل نشد.

اما در شهرداری کرمانشاه شرایط به گونه‌ای دیگر پیش می‌رود، خبری از حاشیه و فرصت طلبی نیست و امور شهر با شدت هرچه تمام و بدون وقفه پیش می‌رود.

اکنون حدود دو ماه است که مهندس امیر رحیمی سرپرستی شهرداری کرمانشاه را بر عهده دارد و به جرات می توان گفت این دو ماه یکی از درخشان‌ترین دوره‌های شهرداری کرمانشاه است.

در این دو ماه به اندازه چند سال در شهر کرمانشاه کار انجام شده است، از زیبا سازی فضای شهر، رنگ آمیزی جداول، روشنایی معابر و پاکسازی خیابان‌ها گرفته تا جلوگیری از آبگرفتگی معابر با پاکسازی به موقع کانال ها و … .

کارهای عمرانی هم به خوبی پیش می رود و شهر حسابی در تب و تاب است.
کارگران هم دغدغه حقوق عقب افتاده ندارند.

مهندس امیر رحیمی که پیش از این نیز بارها سابقه سرپرستی شهرداری را بر عهده داشته به دور از هرگونه حاشیه مشغول انجام امور کلانشهر کرمانشاه است.

یک شهر به جز عمران، مدیریت مناسب و دوری از حاشیه هیچ چیز نمی‌خواهد و همه این موارد طی دو ماه اخیر در شهرداری کرمانشاه رقم خورده است.

بر اساس نظرسنجی صورت گرفته ۹۹ درصد پرسنل و مجموعه شهرداری موافق ماندن امیر رحیمی هستند.

اما مشخص نیست با وجود این گزینه کلیدی، چرا شورای شهر کرمانشاه به دنبال افرادی است که برخی از آنها حتی یک روز هم سابقه مدیریت شهری ندارند!

شاید لازم باشد یکبار برای همیشه کرمانشاه شایسته سالاری را در مجموعه شهرداری به چشم ببیند و فردی توانمند و با تجربه سکان دار ساختمان قدیمی شهرداری کرمانشاه سود، فردی که هم مردم او را می‌خواهند و هم کارکنان شهرداری.

مگر آنکه شوراییان به دنبال چیزهای دیگری به غیر از عمران، توسعه و رضایت مردم باشند که سراغ گزینه دیگری جز امیر رحیمی بروند.