آرش میر اسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو در ادامه سفرهای استانی برای بررسی آسیب ها و مشکلات  این رشته امروز یک شنبه ۷آذر ماه در بیستمین سفر خود وارد کرمانشاه شد.

میر اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار طلوع کرمانشاه اظهار کرد:هدف ما از این سفر دیدار با پیشکسوتان جودو و پیگیری مشکلات هیات جودوی استان است.

وی همچنین یکی از اهداف این سفر را دیدار با قهرمان المپیک جودوی ناشنوایان کرمانشاه عنوان کرد و گفت: هرچند فدراسیون ناشنوایان یک فدراسیون دیگر است اما خانواده ی جودوی ایران به هم وصل هستند و می بایست به هم یاری برسانند.

وی در ادامه افزود: فدراسیون جودوی ایران جهت رفع مشکلات “مسعود رستگار” قهرمان جودوی المپیک ناشنوایان کمک هایی در نظر گرفته که امیدواریم مثمر ثمر واقع شود.

میر اسماعیلی گفت: بسیاری از قهرمانان در کشورعلیرغم مشکلات مالی به عنوان الگو در جامعه سعی می کنند صورت خود را با سیلی سرخ کنند، این ورزشکاران از قشر ضعیف با تلاش و کوشش خود را به مرحله قهرمانی رسانده اند. وظیفه تمامی مسئولین استانی و کشوری است که مشکلات این قهرمانان را برطرف کنند.

رئیس فدراسیون جودوی کشور با تاکید به اینکه رفع مشکلاتی از این دست نیاز به برنامه ریزی اصولی دارد گفت: مگر در سطح کشور چند قهرمان در رشته های مختلف داریم که نمی توانیم پیگیر مشکلاتشان باشیم، کسانی که برای کشورمان افتخار آفرینی کرده اند در طول سال شاید به دویست نفر هم نرسند.

وی افزود:باید مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری تمهیداتی در نظر بگیرند قهرمانانی که پا به عرصه های ورزشی می گذارند با خیال راحت و آسوده به تمرین بپردازد.

رئیس فدراسیون جودوی کشور در پایان از قهرمانان به عنوان گنجینه افتخارات  کشور یاد کرد و گفت:  مشکلات شغلی و آینده ورزشکاران افتخار آفرین کشور باید با برنامه ریزی و حساب شده پیگیری شود.