دکتر افسون سلطانی با تاکید بر اینکه ایجاد بستری امن، پایدار و پرسرعت برای تبادل اطلاعات از اهداف اصلی دانشگاه است گفت: برای تحقق این هدف، فازهای امکان‌ سنجی، اخذ مجوزهای لازم از مخابرات و نظارت بر اجرای پروژه توسط همکاران واحد انفورماتیک انجام شد و روند بهبود زیر ساخت شبکه ای خوابگاه از شبکه رادیویی به شبکه پرسرعت فیبرنوری انجام شد.

دکتر سلطانی در توضیح این مسئله اضافه کرد: پیش از این، برخی دیگر از مجموعه‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی شامل مجتمع‌های خوابگاهی بوستان انقلاب۲، بوستان خواهران، سلف سرویس مرکزی، مجتمع فرهنگی بوستان و سالن ورزشی فجر به شبکه فیبر نوری متصل شده بودند و هم اکنون نیز کار اتصال مجتمع‌های خوابگاهی مفتح به شبکه فیبر نوری با موفقیت به پایان رسید.

همچنین وی تصریح کرد: با اتصال خوابگاه به شبکه فیبر نوری، بستر ارائه خدمات سریع‌، باکیفیت و قابل اطمینان به دانشجویان فراهم می شود. اتصالات پهن باند FTTH، معرف اتصالات کابل فیبرنوری برای اماکن به صورت اختصاصی است که توان انتقال انبوهی از اطلاعات به شکل ایمن و کارآمدتری را در مقایسه با شیوه سنتی کابل‌های مسی دارا هستند. امید است این امر گامی هر چند کوچک در جهت پیشبرد اهداف عالیه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه باشد.

مسئول واحد انفورماتیک معاونت فرهنگی و دانشجویی در پایان افزود: در این راستا، لازم می‌دانم از حمایت‌های دکتر محمدرضا غلامی، معاون فرهنگی و دانشجویی، مهندس بابک پاک نیا، مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه و مهندس وحید ترکاشوند، رئیس شبکه و زیرساخت دانشگاه دربه تحقق رسیدن این پروژه قدردانی نمایم./ رحمانی