دکتر مصطفی محمودی در گفتگو با خبرنگار طلوع، با اشاره به برگزای جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولان در کرمانشاه، اظهار داشت: این جشنواره در بخش‌های خیابانی، کودک و نوجوان و سالن با حضور هنرمندان ۵ استان و به صورت رقابتی در حال برگزاری است.

داور و منتقد تئاتر کشور، ظرفیت‌های کرمانشاه برای میزبانی از این مسابقات را مطلوب دانست و گفت: نظم و هماهنگی خوبی در این جشنواره وجود دارد و این پتانسیل در استان برای میزبانی از جشنواره‌های گسترده تر وجود دارد.

وی در ادامه بیان کرد: هر اتفاق هنری در قالب جشنواره، موثر و خوب است به ویژه اینکه در رابطه با قشر خاصی از جامعه باشد که کمتر در اجتماع به آنها توجه شده و این جشنواره‌ها می‌تواند چراغ راهی باشد تا مردم و مسئولان و دست اندرکاران کمک کنند و متوجه توانمندی جامعه معلولان باشند.

محمودی برگزاری جشنواره تئاتر معلولان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: پیش از این رخداد، تصور می‌شد که ایفای نقش در تئاتر برای معلولان بسیار سخت باشد اما این گروه از هنرمندان، ثابت کردند که خواستن توانستن است و بسیار توانمند هستند و کارگردانان این شهامت را داشته باشند که در کارهای بسیار حرفه ای و عمومی چه روی صحنه چه پشت صحنه از توان هنرمندان معلول استفاده کنند.

عضو هیئت مدیره کانون ملّی منتقدان تئاتر، در ادامه حضور تیم داوری را از نقطه قوت‌های جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولان در کرمانشاه دانست و گفت: حضور تیم داوری برجسته و متشکل از کاربلدهای تئاتر در این جشنواره بسیار مغتنم است، استاد سیاوش طهمورث کارگردان و بازیگر نام آشنای تلویزیون، تئاتر و سینمای ایران و نیز استاد سهراب سلیمی کارگردان نویسنده، بازیگر تئاتر و تلویزیون و خانم فخری در تیم داوری  به غنای جشنواره افزوده است.

وی سیر حرکت تئاتر کرمانشاه را مطلوب دانست و خواستار حمایت مسئولان ارشاد به تئاتر استان شدند. بحثی که وجود دارد این است که تمرکز تئاتر کشور به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری در تهران است و این مسئله سبب ایجاد فاصله میان تئاتر تهران و استان‌ها شده و این مشکل فقط مختص کرمانشاه نیست.

این مدرس دانشگاه تاکید کرد: باید به زیر‌ساخت‌های تئاتر در استان‌ها توجه شود تا تهران به عنوان کعبه آمال تئاتری‌ها مطرح نشود و فضا بگونه‌ای باشد که هنرمندان تئاتر کرمانشاه برای اجراهای عمومی در سالن‌های استان سر و دست بشکنند و اجراها در استان‌ها نیز بیشتر شود.

وی تئاتر را مادر همه فرهنگ‌ها دانست و گفت: برای ایجاد فرهنگ متعالی باید تئاتر را تقویت کنیم، به اعتقاد من تئاتر کرمانشاه نیز به لحاظ تکنیک و نیروی انسانی جزو ۵ استان اول کشور است.