به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع، در پی تصمیم عجیب ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر حذف نام شهرهای اسلام آباد غرب، دالاهو و گیلانغرب از لیست مناطق جنگی، حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به این موضوع واکنش نشان داد.

فلاحت پیشه با اعتراض شدید نسبت به این مسئله، اظهار داشت: اگر آقایان حق جنگ‌زدگی اسلام‌آبادغرب، دالاهو و گیلانغرب را ابلاغ نکنند، حق ماموریت رزمندگی آنها که حین خدمت در این سه شهر گرفته اند، حرام «شرعی» و «قانونی» است و باید به خزانه بازگردد.

وی گفت: ساعت ۱۴ امروز با رئیس سازمان اداری استخدامی کشور و مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح اعتراض مردم شریف شهرستان های اسلام‌آبادغرب، گیلانغرب و دالاهو را در مورد اجرای ناقص و ناعادلانه ماده ۱۲ قانون برنامه ششم پیگیری می‌کنم.

فلاحت پیشه بیان کرد: این ماده را شخص بنده به عنوان الحاقی در تلفیق برنامه پیشنهاد کرده ام و در بند (ج) صراحتا آورده ام که «طبق ضوابط و جداول سال ۱۳۷۶ سازمان اداری و استخدامی» مناطق جنگ زده مشخص و ابلاغ شود. این جدول از اسلام آباد تا مرز را جنگ زده مشخص کرده است، هشدار داده ام که اگر صریحا جدول اصلاح نشود و اسم این سه شهر را اضافه نشود طومار اعتراض مردمان اسلام آباد غرب گیلان غرب و دالاهو را امضا و به دفتر مقام معظم رهبری ارجاع خواهیم داد.

وی گفت: از مواضع بر حق امام جمعه محترم اسلام آباد غرب در اعتراض به این اقدام تشکر میکنم و از ائمه جمعه مسئولان و به ویژه ایثارگران خواهش میکنم در این راه ندای مظلومیت مردم ایثارگر منطقه را به شخص مقام معظم رهبری برسانند زیرا ایشان بارها نام شهر های اسلام آباد غرب، گیلان غرب و دالاهو را به عنوان مهد ایثار به لسان مبارک آورده اند.