شهربانو امانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا درباره وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور به مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روحانی یک رئیس‌جمهور توانمند است و ۲۴ میلیون نفر به او به خاطر ایران اسلام رای داده‌اند، گفت: روحانی فردی است که به عهد و پیمانش پایبند است و خوب می‌داند که مردم از او چه توقعاتی را دارند.

او ادامه داد: او به عنوان اولین آزمون خود در دولت دوازدهم با معرفی هیأت وزیران به مجلس در واقع نشان داد در حوزه زنان به تعهداتش عمل نکرده است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه افزود: روحانی باید به نوعی مهم‌ترین قشر سبد رای خود را که زنان جامعه هستند، اقناع کند که چرا جایی در کابینه ندارند.

او خاطرنشان کرد: ما در ۴۰ سالگی انقلاب به سر می‌بریم و این گونه رفتار‌ها یعنی تکرار مکررات و بازگشتن به گذشته ما در حوزه مدیریت کلان و علمی کشور به حد کافی تجربه داریم و این خیلی نخ نما است که بگوییم  زنان نمی‌توانند.

امانی با اشاره به سخنان بنیان‌گذار انقلاب اسلامی در رابطه با حضور زنان و نقش آنان در پیروزی جمهوری اسلامی ایران گفت: حضرت امام فرمودند زنان اگر پیش‌تر از مردان نباشند عقب‌تر از مردان نیستند. روحانی در چهار سال گذشته به زنان اعتماد کرد و چندین برابر اثربخشی آن را مشاهده کرد.

منتخب شورای شهر تهران ادامه داد: کسانی که به عنوان هیأت وزیران به مجلس معرفی شده‌اند انسان‌های توانمندی هستند اما معتقدم روحانی به عهد و پیمانی که با جوانان بسته بود مبنی بر حضور آنان در کابینه باید پایبند می‌ماند.

او در ادامه تشریح کرد: یکی از وعده‌هایی که روحانی  در سفرهای انتخاباتی خود مطرح کرد که جزو مطالبات مردم هم بود رفع حصر است که رئیس‌جمهور نباید آن را فراموش کند؛ امروز با توجه به مشکلاتی که محصوران دارند این احتمال وجود دارد که اعتمادسازی روحانی با معرفی این  هیأت وزیران راهکاری باشد تا زمینه این مذاکرات و گفت‌وگو‌ها صورت بگیرد.

امانی در ادامه بیان کرد: دولت روحانی در دور دوم باید با دستان بازتری مشکلات بر زمین مانده را حل و فصل کند.

او در ادامه با اشاره به رأی اعتماد نمایندگان به وزرا عنوان کرد: مجلس حق دارد با بررسی کامل رزومه و برنامه‌های وزرا به آن‌ها رای اعتماد بدهد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در خاتمه اشاره کرد: معتقدم روحانی طی سه ماه گذشته تلاش خود را کرده تا یک کابینه قوی و معتدل معرفی کند.