رضا رحیمی در نشست راه اندازی سامانه دادور که صبح امروز(۳ بهمن) با حضور دبیر اجرایی مرکز ملی پایش محیط کسب وکار کشور در سالن شهدای دولت استانداری برگزارشد، با بیان اینکه توسعه اقتصادی یکی از اساسی ترین مقولاتی است که دولت ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی به آن  توجه داشته اند، اظهار کرد: مبنای توسعه، منابع انسانی است.

وی ادامه داد: هر نظام، حکومت و مدیر باید به بخش خصوصی به عنوان محور و بستر توسعه اقتصادی توجه کند.

معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه تاکید کرد: یکی از موانع کنونی کشور ما برای حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی، مشکلات فرآیند صدور مجوزهای کسب وکار است.

وی به تصویب تشکیل مرکز ملی پایش محیط کسب وکار در ستاد اقتصاد مقاومتی کشور اشاره کرد وگفت: این مرکز پس از تشکیل، برای کاهش روند صدور مجوزها چهار سامانه راه اندازی می‌کند که اولین آن سامانه دادور است.

رحیمی تصریح کرد: این سامانه ها، فارغ از نیروی انسانی و کنترل دستی دریک نظام سیستمی مبتنی بر بستر آی.تی ایجاد می شوند.

وی با بیان اینکه با وجود پیچیدگی های امروز جامعه دیگر نمی توان با سیستم های سنتی کار کرد، گفت: تشکیل این مرکز و راه اندازی این سامانه ها باید سالها پیش انجام می شد. اگرچه دیر شروع کردیم اما دولت تدبیر و امید خوب وارد شد.

معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه عنوان کرد: امیدواریم این کار به احیاء ظرفیت های اقتصادی و انسانی در استان مامنجر شود.

وی به آمار بالای نرخ بیکاری و از سوی دیگر پتانسیل های فراوان در استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: یکی از موانع توسعه اشتغال در استان و بالا رفتن نرخ بیکاری آن طی دو دهه اخیر، بحث فرآیندصدورمجوزهای کسب و کار بوده است.

رحیمی عنوان کرد: سامانه دادور که سامانه دریافت شکایات متقاضیان  صدور مجوزهای کسب وکار است می تواند برای سرمایه گذار امنیت فکری واقتصادی ایجاد کند و شفافیت کار را بالا ببرد.

وی تاکید کرد: باید ظرف سه ماه آینده سامانه دادور را دراستان عملیاتی کنیم.

معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه در پایان از دانشگاه های استان خواست زمینه آشنایی دانشجویان با این سامانه را فراهم کنند تا پس از فارغ التحصیل شدن بتوانند از آن استفاده کنند.