به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه، کمربندی غربی کرمانشاه یکی از حادثه خیزترین محورهای مواصلاتی کرمانشاه است و روزانه دست کم دو حادثه رانندگی در این محور رخ می‌دهد.

نبود علائم خطر و هشدار دهنده و عدم وجود پل عابر پیاده در کمربندی غربی کرمانشاه، سبب شده تا حوادث غمباری در این محور رخ دهد.

طی چند ماه اخیر روزانه دو تا شش حادثه رانندگی در محور کمربندی غربی، رخ داده و مشکلات حاد این کمربندی بارها به گوش مسئولان شهر رسیده است اما دریغ از یک اقدام عاجل!

پنجشنبه شب نوزدهم بهمن ماه ظرف چند دقیقه دست کم سه حادثه رانندگی در این کمربندی رخ داد و به دلیل نبود پل عابر پیاده، یک شهروند توسط یک خودرو زیر گرفته شد و جان خود را از دست داد.

آتش سوزی تانکر حامل سوخت، نیز یکی از حوادثی بود که طی ماه های گذشته در این کمربندی رخ داد و انفجار حاصل از آن چند مصدوم برجای گذاشت و سبب رعب و هراس شهروندان شد.

به دنبال وقوع سوانح رانندگی هرچند جزیی، ترافیک سنگینی در کمربندی غربی کرمانشاه ایجاد می‌شود و تردد را با اختلال مواجه می‌کند.

موضوع را با فضل الله رنجبر. فرماندار کرمانشاه در میان گذاشتیم تا شاید اقدام لازم برای رفع مشکل این کمربندی صورت بگیرد.

رنجبر ضمن اشاره به مشکلات کمربندی غربی کرمانشاه گفت: طرح احداث پل عابر پیاده در محله چمن تأمین اعتبار شده و حتی پیمانکار آن نیز تعیین و بزودی شاهد نصب آن خواهیم بود.

وی افزود: پیگیر دیگر مشکلات این کمربندی شامل نبود علائم خطر هستیم و این موضوع نیز حل خواهد شد.

رنجبر بیان کرد: علت اصلی بروز این گونه تصادفات، نبود فرهنگ رانندگی است و متأسفانه خودروها با سرعت بسیار زیادی در این محور تردد می‌کنند که منجر به حادثه می‌شود.

خبرنگار طلوع پیگیر اقدامات مسئولان برای رفع مشکل این کمربندی خواهد بود و به زودی اظهارات مسئولان مربوطه را منعکس خواهد نمود.