شهریار بهنیا با بیان اینکه اینترنت کشور از خارج از مرزها تامین می‌شود، گفت: چند شرکت بزرگ در دنیا توزیع کننده اینترنت هستند که عمدتا در اروپا و آمریکای شمالی قرار دارند و از طریق “فیبر نوری” اینترنت از این شرکت ها وارد کشور می‌شود.

بهنیا افزود: در حال حاضر اینترنت از طریق ۲۰ گیت بین المللی وارد کشور می‌شود و از این تعداد، دو گیت آن در استان کرمانشاه و در دو مرز پرویزخان و خسروی است.

بهنیا با اشاره به وجود ۶۲۰۰ کیلومتر فیبر نوری در استان، گفت: از این میزان پنج هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری استانی و ۱۲۰۰ کیلومتر آن مربوط به شبکه سراسری فیبر نوری کشور است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه تمام شهرهای استان تحت پوشش اینترنت ۳G است، گفت: در حال حاضر ۶۶۰ سایت  ۳Gدر استان نصب است.

وی افزود: از ۳۱ شهر استان همچنین ۲۳ شهر تحت پوشش اینترنت ۴G قرار دارند و هم اکنون ۴۳ سایت ۴G در استان مستقر است.

بهنیا خاطرنشان کرد: تا پایان سال تمام شهرهای استان تحت پوشش اینترنت ۴G قرار می‌گیرد.

وی افزود: سایت‌های ۴G بیشتر برای نقاط پرجمعیت استفاده می‌شود، زیرا به خاطر پهنای باند بیشتر بُرد پوشش آن به لحاظ مسافت کوتاه است و برای اینکه منطقه وسیعی را تحت پوشش ۴G قرار داد، باید تعداد سایت بیشتری نصب شود.

بهنیا تصریح کرد: تلاش ما این است تعداد این سایت‌ها به حدی برسد که بتوان پوشش یکنواخت ۴G در شهرها ایجاد کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با اشاره به وجود ۱۷۱۲ روستای بالای ۲۰ خانوار، گفت: از این تعداد ۱۲۰۰ روستا دارای اینترنت پرسرعت هستند.

وی تاکید کرد: تا پایان سال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان دارای اینترنت پرسرعت خواهند شد.

 

 

منبع: ایسنا