نعمت الله حقیقی در گفت و گو با خبرنگار طلوع کرمانشاه اظهار کرد: از آن جایی که هم اکنون شاهد نوعی رکود در بازار مسکن کشور هستیم واحدهای تولیدی که در این زمینه فعالیت می کنند ناخودآگاه تحت تاثیر قرار می گیرند.

حقیقی یادآوری کرد: اگر دولت نسبت به تحریک تقاضا در بازار مسکن اقدام کند می توان شاهد پویایی و رونق دوباره واحدهای تولیدی باشیم که در زمینه صنایع غیرفلزی فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: فرسوده بودن ماشین آلات واحدهای صنعتی نیز مشکل دیگری است که برخی از واحدها با آن مواجه هستند که نیاز به بازسازی دارد.

 

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه افزود: مشکلات درون سازمانی واحدهای تولیدی مانند اختلاف نظر بین مدیریت و اعضای سرمایه گذار نیز از دیگر مشکلاتی است که می توان به آن اشاره کرد.

حقیقی در ادامه از اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی کشور خبر داد و گفت: سهم استان کرمانشاه از این مبلغ ۲۶۰ میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: با حمایت استاندار و کمک بانک های عامل، کرمانشاه سومین استان کشور در جذب این تسهیلات بوده است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه ابراز امیدواری کرد تا پایان سال جاری، تعداد واحدهایی که از تسهیلات درنظر گرفته شده استفاده کرده باشند به ۲۵۰ واحد برسد.

حقیقی در پایان گفت: سال گذشته در استان کرمانشاه ۶۷ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد با دریافت تسهیلات به چرخه تولید بازگشتند.