به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه، ۱۳ نمایش صحنه ایی و ۲۱ نمایش خیابانی به جشنواره تئاتر ایثار راه پیداکردند.

نمایش حرف های گفتنی به نویسندگی مرتضی اسدی مرام وکارگردانی بهاره سعیدی پناه کاری از گروه نقال ها کرمانشاه و نمایش اداره من به نویسندگی عادل کروشابی و کارگردانی علی چناری کاری از گروه شیرز هرسین به بخش خیابانی راه یافتند.

سید مرتضی حسینی مدیر کل هنری بنیاد شهید و امور ایثار گران با بیان این خبر افزود پس از مرحله بازبینی آثار و برگزاری جلسه نهایی هیات انتخاب در بخش صحنه ایی و خیابانی ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار ۱۳ نمایش صحنه ایی از ۱۰ استان کشور و ۲۱ نمایش خیابانی از ۱۱ استان به مرحله نهایی ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار راه پیدا نمودند.ایشان ضمن تقدیر از تلاش و کوشش هنرمندان متعهد و ارزشی تئاتر کشور از کیفیت بالا و رقابت بسیار نزدیک آثار در مرحله بازبینی خبر داد و افزود هیات انتخاب کار بسیار دشورای را از نظر نحوه انتخاب آثار بعهده داشت و برای این منظور ساعتها پیرامون نمایشها بحث و تبادل نظر صورت گرفته است.

حسینی با اشاره ضرورت توجه به کیفیت آثار و همچنین نحوه اجرای مرحله پایانی جشنواره زمان برگزاری جشنواره را پایان اردیبهشت ماه سال آینده اعلام نمودند.

داوری و انتخاب نمایشهای ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار را آقایان اردلان شجاع کاوه ،محمود فرهنگ، مجید امرایی و توحید معصومی و سرکار خانم افسانه زمانی به عهده داشتند.