اکبر رضایی از بازدید ۶۷۰ هزار و ۲۳۷ نفر از موزه ها و اماکن تاریخی استان طی یازده ماهه امسال خبرداد و اظهار کرد: از این تعداد ۶۴۴ هزار و ۸۲۵ نفر گردشگران داخلی و ۱۲ هزار و ۷۰۶ نفر گردشگران خارجی بوده اند. 

وی تعداد موزه های فعال سطح استان کرمانشاه را ۱۳ موزه اعلام کرد و گفت: تاق بستان، بیستون، تکیه معاون الملک، تکیه بیگلربیگی، معبد آناهیتا، موزه صنایع دستی، موزه سنقر، موزه دالاهو و موزه صحنه پربازدیدترین موزه ها و اماکن تاریخی استان در سالجاری بوده‌اند. 

معاون میراث فرهنگی استان با بیان اینکه آماده سازی و به روز رسانی موزه های استان برای نوروز ۹۷ در دستورکار قرار گرفته، افزود: برای ایام نوروز تعداد راهنمایان در موزه ها را افزایش خواهیم داد. 

وی از عدم افزایش قیمت بلیت موزه ها خبرداد و تاکید کرد: از آنجایی که قیمت گذاری بلیطت ورودی موزه ها توسط اداره کل موزه های کشور انجام می گیرد، تاکنون هیچ افزایش قیمتی برای بلیت ورودی به موزه ها اعلام نشده است. 

رضایی در خصوص ساعت کار موزه ها و اماکن تاریخی استان در ایام تعطیل نوروز هم گفت: در این ایام محوطه تاریخی تاق‌بستان و بیستون به دلیل افزایش حجم گردشگران ساعت کار بیشتری خواهند داشت. /ایسنا کرمانشاه