غلامحسین کاظمی در گفت و گو با خبرنگار طلوع کرمانشاه، اظهار کرد: کار ساخت سایت پرنده نگری تالاب هشیلان از چند سال قبل آغاز شد اما به دلیل عدم تخصیص اعتبار هنوز به پایان نرسیده است.
وی پیشرفت فیزیکی کنونی این پروژه را ۹۰ درصد اعلام کرد و یادآور شد: برای تکمیل و تجهیز این سایت هشت میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است تا در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه برسد.
مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه از کاربری های متعدد این سایت خبر داد و افزود: این سایت می تواند باعث جذب گردشگر برای تالاب هشیلان شود.
کاظمی خاطرنشان کرد: تالاب هشیلان هر ساله میزبان هزاران پرنده مهاجر در فصل سرد سال است که می‌تواند برای گردشگران جذاب باشد.
وی عنوان کرد: به علاوه این سایت بعد پژوهشی و تحقیقاتی هم برای افرادی که رشته مرتبط دارند و یا روی مسائل محیط زیستی کار می کنند، دارد.
مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه تاکید کرد: تکمیل سایت پرنده نگری تالاب هشیلان یکی از مهمترین مباحثی بود که در سفر اخیر رئیس سازمان محیط زیست به استان آن را مطرح کردیم.
به گفته این مسئول، تالاب هشیلان یکی از جاذبه های گردشگری مهم کرمانشاه به شمار می رود و از بیش از صد جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده که در نوع خود منحصر به فرد است.