به گزارش طلوع کرمانشاه، ارائه‌ برنامه‌های سازنده و راهگشا برای برون رفت از بحران‌های اقتصادی، اجتماعی و معیشتی در کرمانشاه از سوی مهندس هوشنگ بازوند استاندار جهادی کرمانشاه، تحسین بسیاری از صاحب‌نظران، جناح‌های سیاسی و عامه مردم را برانگیخته است. بازوند از همان ابتدای ورودش به این استان بحران‌زده اعلام کرد که دیگر اجازه نخواهد داد که هیچکس تماشاچی باشد و مدیران استانی را به کار جهادی فراخواند.

برنامه‌ریزی، پرهیز از اعتماد به افراد سست عنصر، داشتن سعه صدر، انتصاب‌های مدبرانه، اتکا به مشورت و رأی صاحب نظران برای پیشبرد اهداف ترسیمی با هدف توسعه استان، مدیریت در صحنه و در میدان عمل و نه در پشت درهای بسته، خوش‌خلقی و پرهیز از غرور و تکبر و پرداختن به امور مهم از جمله ویژگی‌های بارز مدیریتی و شخصیتی بازوند است.

بازوند استانداری مردمی است که توجه به معیشت، اشتغال، اقتصاد، فرهنگ و دغدغه‌های مردم از او مدیری محبوب ساخته و توانسته است موج نارضایتی مردمی که ناشی که عملکرد ضعیف و استانداران قبلی بوده است را کاهش دهد و اعتماد عمومی را در استان ایجاد کند.

اما در این میان، علاوه بر همراهی مردم با استاندار، مدیران و مسئولان دستگاه‌ها و نهادهای مختلف باید گوش شنوایی برای شنیدن دردها و رنج‌های مردم و دستورات استاندار داشته باشند و مدیریت‌های اداری از کاغذبازی وارد میدان عمل شود.

مردم کرمانشاه امروز خواهان این هستند که همه مدیران همکاری و همراهی لازم را با استاندار داشته باشند تا باری از مشکلات این دیار برداشته شود.

استاندار کرمانشاه برای بهبود وضعیت مردم استان بحران زده کرمانشاه، علاوه بر رایزنی و دیدار با مقامات ارشد نظام، بر آن است تا در بُعد فراملی نیز به تقویت وجه بین المللی این استان مرزی برای رونق اقتصاد و توسعه صادرات و تولید بپردازد. مهندس بازوند طی دیدار با مقامات عراقی به دنبال مذاکرات موثر در خصوص همکاری‌های اقتصادی و ‌گمرکی با عراق است و امروز نیز عازم کشور عراق شد تا به این هدف جامه عمل بپوشاند.

خانقین مقصد امروز استاندار کرمانشاه است و مهندس بازوند در بدو ورود به این اقلیم کُردنشین مورد استقبال فرماندار خانقین قرار گرفت.

تعاملات برون مرزی با کشورهای دوست و همسایه به ویژه برای استان کرمانشاه با داشتن بیش از ۳۶۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق می‌تواند فرصت مغتنمی برای توسعه مبادلات مرزی و به دنبال آن رونق اقتصادی باشد.

بازوند با در پیش گرفتن رویه کار جهادی و تعاملات سازنده به ویژه با کشورهای دوست و همسایه، تغییرات مثبت و رو به رشدی را در فضای استان به وجود می‌آورد و در این مسیر نیا به همراهی و همدلی مدیران زیرمجموعه دارد.

اما نمایندگان مجلس برای کمک به تحقق اهداف امیدوارکننده استاندار کرمانشاه باید عزم خود را جزم کنند و از ثانیه ثانیه روزها و شب‌ها برای کمک به توسعه استان و اشتغال جوانان استفاده کنند. / م