به گزارش طلوع کرمانشاه، علی سلیمی روز یکشنبه در نشست خبری در ساختمان مرکزی دانشگاه رازی اظهار داشت: آزمون دوره کارشناسی ارشد امسال پنجشنبه و جمعه ششم و هفتم اردیبهشت همزمان با سراسر کشور در استان کرمانشاه نیز برگزار می شود.

وی با بیان اینکه ۱۸ حوزه برای برگزاری این آزمون در کرمانشاه در نظر گرفته شده است، گفت: این حوزه ها در پنج دانشگاه رازی، پیام نور، آزاد مرکز، صنعتی و آزاد اسلام آبادغرب پذیرای شرکت کنندگان است.

به گفته معاون آموزشی دانشگاه رازی، بیش از ۵۰ درصد شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد امسال را زنان تشکیل می دهند.

سلیمی با اشاره به کاهش آمار شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد امسال نسبت به سال قبل گفت: بر اساس آمار سازمان سنجش کشور، سال گذشته ۸۷۸ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کردند که این آمار امسال به ۷۳۵ هزار و ۷۰۰ نفر کاهش پیدا کرده است.

او با بیان اینکه داوطلبان از فردا دوشنبه سوم اردیبهشت می توانند کارت ورود به جلسه خود را از سایت سنجش دریافت کنند، افزود: باجه های رفع نقص، در پنج دانشگاه ذکر شده به منظور رفع مشکلات متقاضیان فعال است و تا یک ربع پیش از برگزاری آزمون این خدمات ارائه می شود.

به گفته سلیمی رفع نقص شامل مواردی همچون اشتباه در جنسیت، اشتباه در رشته امتحانی، اشتباه در نوع معلولیت، تغییر محل آزمون و تغییر رشته می باشد.

وی توضیح داد: داوطلبان متقاضی تغییر رشته و یا تغییر محل حوزه امتحانی باید حداقل تا ۲۴ ساعت قبل از برگزاری آزمون اقدام کنند.

وی به داوطلبان توصیه کرد که از آوردن لوازم اضافی همچون خوراکی و تلفن همراه خودداری کنند و در زمان تعیین شده در حوزه امتحانی خود حاضر شوند.

 

ایرنا