به گزارش  طلوع کرمانشاه، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه امروز چهارشنبه در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، گفت: به این منظور باید بسته قابل ارائه به سرمایه گذاران در دسترس باشد که بتوانیم سرمایه گذاران را به این منظور جذب کنیم.
وی افزود: در حال حاضر یک سرمایه گذار برای احداث بندر خشک اعلام آمادگی کرده و برای اجرای این پروژه ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری می‌کند.
وی در خصوص احداث بیمارستات پاوه خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه این بیمارستان تقریبا تکمیل شده است باید هرچه سریعتر به دانشگاه علوم پزشکی به طور موقت تحویل داده شود که بتوانند جهت بهره برداری آن را تجهیز کنند.
وی ادامه داد: درحال حاضر حدود ۳ هزار واحد مسکن مهر با کمتر از ۳۰ درصد پیشرفت بدون متقاضی در استان وجود دارد که این تعداد بابد هرچه سریعتر تعیین تکلیف شوند و در صورت امکان به بخش خصوصی واگذار شوند.
بازوند همچنین در خصوص احداث اماکن تجاری در محل مسکن مهر‌های کرمانشاه بیان داشت: در این راستا باید سهم شهرداری و مسکن و شهرسازی در اجرای این پروژه‌ها به کمتر از ۳۰ درصد کاهش دهیم و فراخوان‌های مربوط برای جذب سرمایه گذار صادر شود.
وی با اشاره به احداث آزاد راه همدان-کرمانشاه اظهار داشت: این آزاد راه به زودی توسط بخش خصوصی احداث خواهد شد و بر اساس برآورد‌هایی صورت گرفته احداث هر کیلومتر از این راه ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه دارد.
بازوند در پایان به روند رو به رشد صادرات در استان اشاره کرد و گفت: به این منظور ضروری است ساخت و ساز زیرساخت‌های بازارچه‌های مرزی استان کرمانشاه در اولویت قرار بگیرد.