به گزارش طلوع کرمانشاه ابراهیم مرادی ، با بیان اینکه دستور کار انتخاب شهردار برای چندمین بار در جلسه امروز شورا مجددا در دستور کار قرار می‌گیرد، گفت: در این جلسه پنج گزینه تصدی شهرداری کرمانشاه مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.

وی افزود: در حال حاضر در کنار غلامرضا امیری عضو فعلی شورای شهر کرمانشاه، چهار نفر دیگر برای تصدی شهرداری کرمانشاه معرفی شده‌اند که همگی از افراد شناخته شده و با سابقه هستند و قرار است در جلسه امروز در خصوص این افراد بحث و بررسی شود.

مرادی به برگزاری انتخابات هیات رییسه در جلسه روز دوشنبه (۲۹ مرداد) شورا اشاره کرد وافزود: احتمالا انتخاب شهردار بعد از انتخاب هیات رییسه انجام شود و  اطمینان دارم اگر در جلسه روز دوشنبه هیات رییسه شورا مشخص شود هفته بعد شهردار کرمانشاه حتما انتخاب خواهد شد.

وی از کاندیداتوری رسول آزادی برای ریاست شورای شهر کرمانشاه خبر داد و افزود: احتمالا غلامرضا امیری هم برای این سمت کاندیدا شود.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه در خصوص نتیجه جلسه اعضای شورای شهر با استاندار کرمانشاه، از طرح دغدغه‌های مسئولین استانداری و شخص استاندار برای انتخاب هرچه سریعتر شهردار کرمانشاه در این جلسه خبر داد و افزود: مسئولین استانداری در این جلسه تاکید کردند برای پیشرفت شهر و اجرای برنامه‌های توسعه ای نیاز است هرچه سریعتر شهردار انتخاب شود، چرا که با وجود سرپرست نمی‌توان پروژه‌های مهم را پیش برد.

مرادی با بیان اینکه شهرداری کرمانشاه هم اکنون در حالت سکون قرار دارد، گفت: سرپرست هرچقدر توانا هم باشد، باز به لحاظ قانونی با محدودیت‌هایی برای پیشبرد امور شهر مواجه است و باید هرچه سریعتر شهردار انتخاب شود و در این راستا اعضا شورای نیز تمام تلاششان این است ظرف هفته جاری یا هفته آینده شهردار را انتخاب کنند.

وی در خصوص معرفی چهره‌های جدید برای تصدی شهرداری کرمانشاه یادآور شد: کرمانشاه شهری است که فرصتی برای آزمون و خطا ندارد و باید افرادی راس کار قرار بگیرند که از تجربه کافی برخوردار باشند و این پنج گزینه معرفی شده همگی از این ویژگی برخوردارند.

ایسنا