به گزارش طلوع کرمانشاه ساعت ۲:۴۳ بامداد روز شنبه زمین لرزه‌ای با قدرت ۵.۹ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر، شهر تازه آباد شهرستان ثلاث باباجانی را لرزاند.
پس از وقوع این زمین لرزه بلافاصله ۸ تیم ارزیاب جهت بررسی مناطق متاثر شهرستان‌های ثلاث باباجانی، روانسر، جوانرود، پاوه و سرپل ذهاب اعزام شدند.
شدت و قدرت این این زمین لرزه به حدی بود که در استان‌های آذربایجان غربی، ایلام، کردستان و همدان نیز احساس شد و در استان کرمانشاه، منجر به شکسته شدن شیشه‌ها و تخریب دیوار و منازل مسکونی در شهرستان‌های ثلاث باباجانی، جوانرود، پاوه، سرپل ذهاب، روانسر، کرند و گیلانغرب و ریزش کوه در مسیر جوانرود به ثلاث باباجانی و مریوان به پاوه شد.
لازم به ذکر است در مناطقی که تحت تاثیر زمین لرزه بوده اند، جمعیتی حدود ۴۱۰ هزار نفر سکونت دارند.
و، اما پس از وقوع این زمین لرزه، ۵ تیم اورژانس، ۱۲ دستگاه آمولانس، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و دو دستگاه خودروی عملیاتی به این مناطق اعزام شدند تا اوضاع رسیدگی به وضعیت مصدومان و کشته شدگان احتمالی تحت کنترل بیشتر باشد.
آمار‌ها نشان میدهد در این زمین لرزه، ۲۶۷ نفر مصدوم شدند که ۱۳۷ نفر از آن‌ها مرد و ۱۳۰ نفر از آن‌ها زن بودند و کم سن‌ترین مصدوم این حادثه، پسر بچه‌ای دو ساله و مسن‌ترین مصدوم نیز زنی ۸۲ ساله بود.
بیشترین مصدومین این زمین لرزه مربوط به رده سنی ۲۱ تا ۳۰ سال و بیشترین علل مصدومیت، تروما دست و پا بود.
خوشبختانه از ۲۶۷ مصدوم این زمین لرزه، ۲۴۵ نفر ترخیص شده و ۲۲ نفر هنوز در بیمارستان‌های استان کرمانشاه، بستری هستند و تا کنون ۶ مورد عمل جراحی برای مصدومین انجام شده است.
بر اساس همین آمار که مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز بوده است در این زمین لرزه ۱۰۲ نفر در ثلاث باباجانی، ۴۵ نفر در کرمانشاه، ۴۰ نفر در روانسر، ۲۰ نفر در سرپل ذهاب، ۱۹ نفر در پاوه، ۱۹ نفر در جوانرود، ۱۰ نفر در گیلانغرب، ۸ نفر در اسلام آباد غرب و ۴ نفر در شهرستان دالاهو مصدوم شدند.
و، اما نا گفته نیز نماند در شهرستان کامیاران استان کردستان نیز ۳ زن ۲۳، ۳۲ و ۴۳ ساله بر اثر زمین لرزه دچار مصدومیت شده و به بیمارستان سینا کردستان مراجعه کردند و پس از دریافت خدمات درمانی مورد نیاز، ترخیص شدند؛
و در پایان اینکه پس از وقوع این زمین لرزه استان کرمانشاه ۱۷۸ پس لرزه را در کارنامه خود به ثبت رسانیده است که تخریب ۵۰۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده کرمانشاه را در پی داشته است و این لرزش ها همچنان  ادامه دارد