به گزارش طلوع کرمانشاه، فضل‌الله رنجبر در جلسه شورای اداری شهرستان کرمانشاه که امروز(۱۷ شهریور) برگزار شد، از شرایط حساس کنونی کشور یاد کرد و افزود: این بار نیز با اتحاد و همبستگی از این پیچ خطرناک عبور خواهیم کرد.

وی با اشاره به تحریم‌هایی که دشمنان به ما تحمیل کردند، افزود: در این شرایط حساس کنونی همه موظفیم دولت را حمایت کنیم و حتی برای شرایط سخت‌تر آماده باشیم.

فرماندار کرمانشاه جلب اعتماد مردم در شرایط کنونی را نیز ضروری خواند و تاکید کرد: باید روند انجام کارهای مردم را راحت، کوتاه و شفاف کنیم.

رنجبر خواستار تکریم ویژه سرمایه‌گذاران برای کمک به اشتغال و سرمایه‌گذاری در استان شد و عنوان کرد: با مجموعه این اقدامات می‌توانیم شرایط حساس کنونی را پشت سر بگذاریم.

وی با بیان اینکه ما مشابه این شرایط سخت را در زمان جنگ داشتیم و با اتحاد و همبستگی از آن عبور کردیم، خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی نیز روحیه جهادی و ایثارگرانه زمان جنگ را نیاز داریم.

فرماندار کرمانشاه در ادامه از نزدیک شدن هفته دفاع مقدس هم یاد کرد و با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم ارزش‌های دفاع مقدس کمرنگ شود، یادآور شد: ما در سنگرهای دفاع مقدس وحدت بین روحانی، معلم، دانش آموز و … را دیدیم که این وحدت یکی از بزرگترین ارزش‌های دفاع مقدس است.

رنجبر بر لزوم سرکشی از خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان در این ایام هم تاکید کرد.

وی با اشاره به نزدیک شدن ایام محرم نیز اظهار کرد: باید شهرها، روستاها و بخش‌ها را برای ایام محرم آماده و سیاه‌پوش کنیم.

فرماندار کرمانشاه خواستار همکاری دستگاه‌ها با هیات‌های مذهبی و حضور مسئولین بین مردم در هیات‌ها شد.

رنجبر درباره برپایی نمایشگاه “از کربلا تا شام” نیز افزود: دستگاه‌ها باید به برپایی این نمایشگاه کمک کنند و در این نمایشگاه توجه به شهدای مدافع حرم را نیز از خاطر نبریم.

فرماندار کرمانشاه از ایام بازگشایی مدارس هم یاد کرد و گفت: مسئولان باید سرکشی از مدارس خصوصا مدارس حاشیه شهر را در برنامه خود قرار دهند و دیداری با معلمان به عنوان پایه‌های توسعه فرهنگی و اقتصادی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مربوطه باید اقدامات لازم برای زیباسازی مدارس و فضای اطراف آن را در برنامه داشته باشند.

فرماندار کرمانشاه در ادامه از اعتبارات سال ۹۷ شهرستان کرمانشاه هم یاد کرد که از محل توازن منطقه‌ای ۱۴۳ میلیارد تومان و از محل اعتبارات استانی و نفت نیز ۶۱ میلیارد تومان توزیع شده است.

رنجبر تعداد پروژه‌های تعریف شده در بخش بودجه استانی و نفت را ۲۱۹ مورد اعلام کرد که برای ۱۴۶ مورد آن مبادله موافقت‌نامه صورت گرفته و افزود: برای اعتبارات توازن منطقه‌ای نیز ۷۲ پروژه داشتیم که ۲۶ مورد آن مبادله موافقت‌نامه شده است.

وی تاکید کرد: موافقت‌نامه سایر پروژه‌ها نیز باید هرچه زودتر مبادله شود.

فرماندار کرمانشاه خواستار توجه ویژه به محلات حاشیه شهر کرمانشاه و پروژه‌های این محلات در بودجه سال ۹۸ شد.

رنجبر از پروژه‌های خوبی که در محلات حاشیه و بافت فرسوده انجام شده هم یاد کرد و افزود: پروژه‌های هدایت فاضلاب در محله فیض آباد، تیمچه و چنانی انجام شده و ساماندهی برق بسیاری از محلات حاشیه‌نشین نیز در دست اقدام است.

وی همچنین با اشاره به نزدیک شدن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی، تاکید کرد: باید پروژه‌های خوبی برای دهه فجر امسال آماده کنیم.

فرماندار کرمانشاه در پایان از کاهش قابل توجه آتش‌سوزی‌های سطح شهرستان در سال جاری هم خبر داد که فقط پنج مورد بوده و این کاهش آتش‌سوزی و اطفای به موقع آنها را حاصل همکاری بخش‌های مختلف دانست.