جمعه, ۷ مهر , ۱۴۰۲ Friday, 29 September , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 19802 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

رنج بزرگ ساکنان آهوران برای رسیدن به آب/ تامین منابع آبی، عامل بی آبی آهوران است ضربه مهلک دیگر بر پیکر نیمه جان ورزش کرمانشاه/ امتیاز تیم دسته اولی شاهین در آستانه واگذاری است قیمت جدید برنج پاکستانی اعلام شد + جدول مهر ۱۴۰۲ (درجه‌یک، معطر، مجلسی و…) نقش پل عابر پیاده در حفظ جان عابرین توقیف خودرو قاچاق با ارزش میلیاردی در کرمانشاه حضور ۲۵ آتش‌نشان کرمانشاهی در سازمان انتقال خون به منظور اهدا خون پدر به دست پسر در کرمانشاه به قتل رسید میانگین ولادت در کرمانشاه روزانه ۱۰۸ نوزاد است کلنگ‌زنی “شهربازی” کرمانشاه لنگِ مصوبه شورای شهر! قیمت تخم مرغ ۲۰ عددی ۹۹ هزار تومان شد! + جدول منتظر هوای خنک پاییزی در کرمانشاه باشید سالانه بیش از ۹ هزار بازرسی از کارگاه های فعال استان کرمانشاه انجام می شود سامانه‌ «سانا» ویژه مهندسین ناظر در کرمانشاه راه‌اندازی شد قتل برادر در ماهیدشت به خاطر اختلافات خانوادگی ضرورت استفاده از ماسک برای پیشگیری از همه‌گیری آنفلوآنزا کرمانشاه به دنبال ثبت بزرگترین “دنده کباب” در گینس/ ۲۵ غذای استان ثبت ملی می‌شود بهره‌برداری از پروژه فیبر نوری کرمانشاه در ایام دهه فجر امسال/پروژه‌های فاوا در راستای شهر هوشمند اجرا می‌شود کشف بیش از هزار مهر دوره ایلامی در کرمانشاه تهیه بسته‌های تشویقی برای احداث ساختمان در بافت فرسوده تاخیر در اعلام قیمت مصوب و آشفته بازار سرویس مدارس در کرمانشاه

فرمانده انتظامی کرمانشاه از کاهش ۳۲ درصدی وقوع جرم در استان خبر داد
22 مرداد 1396 - 14:34
شناسه : 205
5
طلوع‌‌کرمانشاه :

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: میزان وقوع انواع جرایم در استان از ابتدای سال ۹۶ تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۲ درصد کاهش یافته است.

پ
پ

سردار منوچهر امان اللهی روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار با تجلیل از خدمات جامعه رسانه ای استان کرمانشاه گفت: پلیس استان انتقادهای خبرنگاران را می پذیرد و تا حد امکان برای اصلاح آن و بکارگیری پیشنهادها تلاش می کند اما انتقادها هم باید درست و بجا باشد.
او در عین حال گفت که وضعیت و رویدادهای کنونی حاصل عوامل مختلفی است که باید همه آنها را در نظر گرفت، ضمن اینکه برای رسیدن به نقطه مطلوب علاوه بر نیت خیر، مسیر و زمینه های پیگیری آن را هم مهیا کرد.
به اعتقاد امان اللهی، استان کرمانشاه به شدت نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است و اصلاح برخی رفتارها گاه ده ها سال طول می کشد اما اگر مدیریت درست و زمینه تحقق اهداف وجود داشته باشد، این زمان کمتر می شود.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از رسانه ها خواست که رویدادهای منفی استان را برجسته سازی نکنند زیرا این کار سبب شکسته شدن قبح زشتی ها و ایجاد چهره ای نامناسب از کرمانشاه می شود.

** آمار عملکرد پلیس در سال ۹۶
امان الهی در ادامه این نشست خبری با اشاره به آمار عملکرد نیروی انتظامی استان در مدت سپری شده از سال ۹۶ گفت: عملکرد پلیس استان در حوزه های مختلف بسیار خوب و موفق بوده است.
او با اشاره به اینکه در طول چند سال گذشته وقوع سرقت در استان روندی کاهشی داشته است، افزود: از ابتدای سال ۹۶ تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته سرقت منزل ۱۳ درصد، داخل وسایل خودرو ۱۷ درصد، خودرو هفت درصد، موتورسیکلت ۱۱ درصد، قاب زنی ۱۵ درصد، احشام ۲۵ درصد، سرقت های به عنف و زورگیری هشت درصد، شرارت ۲۱ درصد، نزاع دسته جمعی ۱۹ درصد، خودکشی ۲۴ درصد و سرقت های مهم ۱۰ درصد کاهش یافته است.
به گفته او طی این مدت، مجموع سرقت ها یک درصد کاهش و کشف جرایم در استان ۶ درصد افزایش یافته است.
آنچنان که امان اللهی بیان کرد، طی سه سال اخیر میزان وقوع سرقت در استان ۲۰ درصد کم شده است.

** رشد جرایم فضای مجازی
آمار جرایم فضای مجازی در سال ۹۶ اما برخلاف سایر حوزه ها افزایش یافته و رشد ۳۶ درصدی را ثبت کرده است.
امان اللهی ‌همچنین با بیان اینکه کشف جرایم این حوزه ۱۱۴ درصد رشد داشته است، اظهار کرد: توسعه و تنوع فن آوری و ثبت جرایم متعلق به استان ها و حتی کشورهای دیگر در این استان سبب بالا رفتن آمار کشفیات شده است.

** کاهش آمار قتل
او از وقوع ۳۰ قتل از ابتدی سال ۹۶ تاکنون خبر داد و با اشاره به کاهش ۶ درصدی این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: در سال ۹۶ همچنین ۳۴ نفر از ارذل و اوباش شاخص استان دستگیر شده اند.
به گفته امان اللهی، متاسفانه برخی از شهروندان در اختلافات جزئی خانوادگی، اقتصادی و… دست به سلاح می برند که این معضل نیازمند اقدامات فرهنگی و آموزش است.
فرمانده نیروی انتظامی کرمانشاه در باره عملکرد پلیس استان در مبارزه با مواد مخدر هم گفت: از ابتدای سال تاکنون ۶۳۰ کیلوگرم مواد مخدر کشف، ۱۲ باند متلاشی، ۷۵ قاچاقچی دستگیر و ۲ هزار و ۵۷۰ توزیع کننده و خرده فروش مواد دستگیر شده است.
برخورد با ۲ هزار و ۹۲ واحد صنفی متخلف، اجرای ۲۸۳ طرح امنیت اجتماعی (۱۶ درصد رشد)، اجرای ۵۱۵ پاکسازی نقاط آلوده (محل توزیع و مصرف موادمخدر) از دیگر دستاوردهای نیروی انتظامی استان کرمانشاه در سال ۹۶ بود که سردار امان اللهی به آن اشاره کرد.

** آمار تصادفات
سردار امان اللهی در ادامه گریزی هم به آمار حوادث رانندگی زد و گفت: میزان تصادفات درون و برون شهری استان کرمانشاه از ابتدای سال ۹۶ تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد کاهش یافته است. 
او اضافه کرد: تعداد فوت شده های تصادفات هم با ۲ درصد کاهش به ۱۶۷ نفر رسیده است.
به گفته فرمانده انتظامی استان کرمانشاه آمار فوتی های تصادفات درون شهری استان ۱۶ درصد و جرحی ها ۱۸ درصد اضافه شده است.

** افزایش ۸۶ درصدی کشفیات قاچاق
بنابر اعلام سردار امان اللهی از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۱۸۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان کرمانشاه کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۶ درصد رشد داشته است. 
به گفته او تمرکز پلیس در این حوزه بر مقابله با قاچاق باندی و گسترده است.
او با اشاره به اجرای ۱۴ طرح مبارزه با قاچاق کالا گفت که بیشتر کالاهای قاچاق پوشاک، برخی خوراکی ها، سیگار و لوازم خانگی است.

** ۲۹۲ هزار تماس با ۱۱۰
برگزاری ۳۸۰ جلسه آموزشی، ۹۸ نمایشگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی، ۹۰ جلسه شورای معتمد پلیس و ارسال ۱۲۰ هزار پیامک آموزشی از جمله اقدامات حوزه اجتماعی نیروی انتظامی استان کرمانشاه طی مدت سپری شده از سال ۹۶ بوده است که امان اللهی به آن اشاره کرد.
به گفته او از ابتدای سال ۹۶ تاکنون بیش از ۲۹۲ هزار تماس با سامانه پلیس ۱۱۰ گرفته شده که بیش از ۱۱۴ هزار فقره آن عملیاتی شده و حدود ۱۴۰ هزار مورد هم به صورت سوال، مشاوره و راهنمایی بوده است.

هیچ ریلی سرقت نشده است
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش در باره شایعه مربوط به دزدی ریل از راه آهن کرمانشاه گفت: هیچ ریلی از راه آهن کرمانشاه سرقت نشده و تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مربوط به چند سال پیش است.
او گفت که ظاهرا تنها مقدار کمی از ضایعات ریل در انبار به سرقت رفته است.
امان اللهی از رسانه ها خواست که اخبار کذب را منتشر نکنند زیرا چنین اخباری به وجهه استان لطمه می زند.

** درخواست آمویی از رسانه ها
پیش از سخنان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، سرهنگ محمدرضا آمویی، معاون اجتماعی ناجای استان هم در سخنانی از رسانه ها خواست که رویدادهای منفی استان را برجسته نکنند و سعی کنند تا چهره زشتی از کرمانشاه در کشور منعکس نشود.
او به خبرنگاران توصیه کرد که در انتشار اخبار به وضعیت روحی و روانی جامعه و اثرات خبرها توجه بیشتری بکنند.
در پایان این نشست از خبرنگاران فعال استان در حوزه پلیس تقدیر شد.

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.