شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱ Saturday, 3 December , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17207 تعداد نوشته های امروز : 18×

آخرین خبرها

دلیل حذف ایران از جام جهانی چیست؟ گل روزبه چشمی در میان گل‌های باور نکردی جام جهانی تجربه استرس روزانه با افزایش سن کاهش می یابد همه مربیانی که بعد از حذف از جام‌جهانی استعفا دادند/ کی‌روش هم هست! محدوده میدان آزادی تا میدان فردوسی قابلیت اجرای “پیاده‌راه” دارد/ این پروژه به نفع صنوف است ابراز علاقه مدافع کروات‌ به رئال کرمانشاه، مربی سازنده ندارد! توقف صادرات دام زنده از کرمانشاه مجتمع‌های “بین‌راهی” کرمانشاه، با ابتدایی‌ترین امکانات! بیشتر فضاهای شهر کرمانشاه “مناسب‌سازی” نشده/ فقط از پارک “شاهد” استفاده می‌کنیم! شقیری دستاورد مسی و رونالدو را تکرار کرد آشنایی با زیرگروه های آنفلوانزا شهردار فعال کرمانشاه پیگیری مستمری برای اجرای پروژه قطارشهری داشته است/ ریل گذاری قطار شهری کرمانشاه از هفته آینده آغاز می‌شود/ پیشرفت ۱۸۰۰ متری تونل قطار‌شهری کرمانشاه “مه غلیظ” در محورهای کرمانشاه یاکین: پرتغال از قرعه ما خوشحال نیست دویس بهترین بازیکن دیدار کامرون و برزیل شد رکوردشکنی دنی آلوس ۳۹ ساله در ترکیب برزیل رونالدو: به بازیکن کره گفتم ساکت شو هوانگ بهترین بازیکن دیدار کره‌جنوبی – پرتغال شد رکوردشکنی بنتو، سومین صعود کره به دور حذفی و یک رکورد منفی برای پرتغال

بازسازی “تاریکه بازار” کرمانشاه در دستور کار است
30 تیر 1401 - 9:40
شناسه : 279330
0
معاون میراث فرهنگی کرمانشاه: طلوع‌‌کرمانشاه :

کرمانشاه-پایگاه خبری طلوع-کیومرث خانی لعل آبادی بااشاره به قدمت ۲۰۰ ساله بازار سنتی کرمانشاه، اظهارکرد: این بازار یکی از قدیمی ترین و طویل ترین بازارهای ایران بوده که  ۱۸ راسته بازار را شامل می شود/طی دهه های گذشته به دلیل توسعه شهرسازی و خیابان کشی های صورت گرفته، این بازار دچار گسست هایی شده و به چند بخش تقسیم شده است/با توجه به قدمت بازار کرمانشاه از چنددهه پیش مرمت آن در دستور کار قرار گرفت و  در بخش اعظمی از حدود ۷۰ هزار متر این بازار تاکنون مرمت و یا بازسازی صورت گرفته است/معاون میراث فرهنگی استان یکی از قدیمی ترین و اصلی ترین بخش های این بازار را تاریکه بازار عنوان کرد و گفت: تاریکه بازار در محله تاریخی فیض آباد شهر کرمانشاه واقع شده و قدمت آن مربوط به دوره زندیه است و پس از آن بخش های دیگر بازار سنتی کرمانشاه شکل گرفته است/وی باتاکید بر نیاز ضروری این بخش از بازار به مرمت، عنوان کرد:آخرین مرحله مرمت های صورت گرفته دراین راسته بازار مربوط به اوایل دهه ۸۰ است و پس از آن مرمت خاصی روی آن صورت نگرفته است/ در حال حاضر هم به دلیل شدت فرسودگی ها، مرمت روی این بنا جوابگو نیست و باید به مانند بازار توپخانه و آهنگرها دوباره آن را کامل بازسازی کنیم/وی با بیان اینکه بازسازی این بازار در دستور کار است، اعلام کرد: باتوجه به اینکه تاکنون اعتباری برای بازسازی این بازار تخصیص پیدا نکرده، نتوانسته ایم کار مستندنگاری، مطالعات و نقشه برداری آن را انجام دهیم که به محض تحقق آن، کار بازسازی بازار آغاز خواهد شد.

پ
پ

معاون میراث فرهنگی استان کرمانشاه از فرسودگی شدید تاریکه بازار، بازار سنتی کرمانشاه یاد کرد و از در دستور کار قرار گرفتن بازسازی آن خبرداد.

کیومرث خانی لعل آبادی بااشاره به قدمت ۲۰۰ ساله بازار سنتی کرمانشاه، اظهارکرد: این بازار یکی از قدیمی ترین و طویل ترین بازارهای ایران بوده که  ۱۸ راسته بازار را شامل می شود.

وی افزود: طی دهه های گذشته به دلیل توسعه شهرسازی و خیابان کشی های صورت گرفته، این بازار دچار گسست هایی شده و به چند بخش تقسیم شده است.

این مسئول ادامه داد: با توجه به قدمت بازار کرمانشاه از چنددهه پیش مرمت آن در دستور کار قرار گرفت و  در بخش اعظمی از حدود ۷۰ هزار متر این بازار تاکنون مرمت و یا بازسازی صورت گرفته است.

معاون میراث فرهنگی استان یکی از قدیمی ترین و اصلی ترین بخش های این بازار را تاریکه بازار عنوان کرد و گفت: تاریکه بازار در محله تاریخی فیض آباد شهر کرمانشاه واقع شده و قدمت آن مربوط به دوره زندیه است و پس از آن بخش های دیگر بازار سنتی کرمانشاه شکل گرفته است.

وی باتاکید بر نیاز ضروری این بخش از بازار به مرمت، عنوان کرد: آخرین مرحله مرمت های صورت گرفته دراین راسته بازار مربوط به اوایل دهه ۸۰ است و پس از آن مرمت خاصی روی آن صورت نگرفته است.

خانی تاکید کرد: در حال حاضر هم به دلیل شدت فرسودگی ها، مرمت روی این بنا جوابگو نیست و باید به مانند بازار توپخانه و آهنگرها دوباره آن را کامل بازسازی کنیم.

وی با بیان اینکه بازسازی این بازار در دستور کار است، اعلام کرد: باتوجه به اینکه تاکنون اعتباری برای بازسازی این بازار تخصیص پیدا نکرده، نتوانسته ایم کار مستندنگاری، مطالعات و نقشه برداری آن را انجام دهیم که به محض تحقق آن، کار بازسازی بازار آغاز خواهد شد/ایسنا

دیدگاه

 1. این همه سال گذشته و تازه اقایان به فکر مرمت افتادند
  وضعیتش از بس خراب است شده جای خواب معتادان

  پاسخ
 2. خسته نباشید

  پاسخ
 3. لطفا هرچه سریع تر اقام شود که این محل درحال نابودی است متاسفانه محلی برای کارتن خواب ها شده

  پاسخ
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.