چهارشنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۲ Wednesday, 27 September , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 19796 تعداد نوشته های امروز : 7×

آخرین خبرها

پدر به دست پسر در کرمانشاه به قتل رسید میانگین ولادت در کرمانشاه روزانه ۱۰۸ نوزاد است کلنگ‌زنی “شهربازی” کرمانشاه لنگِ مصوبه شورای شهر! قیمت تخم مرغ ۲۰ عددی ۹۹ هزار تومان شد! + جدول منتظر هوای خنک پاییزی در کرمانشاه باشید سالانه بیش از ۹ هزار بازرسی از کارگاه های فعال استان کرمانشاه انجام می شود سامانه‌ «سانا» ویژه مهندسین ناظر در کرمانشاه راه‌اندازی شد قتل برادر در ماهیدشت به خاطر اختلافات خانوادگی ضرورت استفاده از ماسک برای پیشگیری از همه‌گیری آنفلوآنزا کرمانشاه به دنبال ثبت بزرگترین “دنده کباب” در گینس/ ۲۵ غذای استان ثبت ملی می‌شود بهره‌برداری از پروژه فیبر نوری کرمانشاه در ایام دهه فجر امسال/پروژه‌های فاوا در راستای شهر هوشمند اجرا می‌شود کشف بیش از هزار مهر دوره ایلامی در کرمانشاه تهیه بسته‌های تشویقی برای احداث ساختمان در بافت فرسوده تاخیر در اعلام قیمت مصوب و آشفته بازار سرویس مدارس در کرمانشاه ۹۰ درصد زنان شاغل کرمانشاه ناهنجاری اسکلتی دارند دلیل مخالفت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برای راه اندازی داروخانه هلال احمر چیست؟ اهمیت زنگ صبحانه در مدارس ۶ مصدوم در جاده‌های کرمانشاه فقط طی یک روز بهره‌مندی ٢٠ میلیون خانوار از طرح ملی فیبر نوری تا پایان دولت سیزدهم/کل شهر کرمانشاه تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرد دستگاه های ذیربط برای مقابله با وقوع احتمالی سیل در کرمانشاه آماده باشند

موانع تولید “گلیم و گبه”ها را در کشور درست می‌کند
16 بهمن 1397 - 15:36
شناسه : 19433
1
طلوع‌‌کرمانشاه :

معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: معطلی و موانع تولید باعث شده مردم به جای اینکه نقدینگی خود را به سمت تولید ببرند، به سمتی ببرند که سریعتر و راحت تر به سود برسند که درنهایت گلیم و گبه ها در کشور درست می شود/حجت الاسلام هادی صادقی در همایش حقوقدانان بسیجی استان کرمانشاه که امروز(۱۶ بهمن) برگزار شد، بااشاره به ایرادات و نواقصی که در برخی از قوانین کشور وجود دارد، عنوان کرد: از آنجایی که حقوقدانان مسلط به قوانین هستند، از این افراد می خواهیم تا در شناسایی موانع، بن بست ها و بهبود این قوانین کمک کنند/وی قوانین مربوط به حبس را از جمله این موارد عنوان کرد و گفت: حبس بیش از آنکه فایده داشته باشد فساد دارد، لذا تاجایی که می توانیم نباید قرار حبس صادر کنیم، مگر در مواردی ضروری که آن هم قلیل است/گر کسی بخواهد در کشور کار تولیدی کند، صدها مانع پیش رویش گذاشته می شود/وی اضافه کرد: باوجود اینکه نقدینگی زیادی در کشور داریم، اما به دلیل موانع پیش رو به سمت تولید نمی رود و این امر” گلیم و گبه” ها را در کشور درست می کند، لذا باید قوانین مربوط به تولید، تجارت، کار و … را اصلاح کنیم

پ
پ
معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: معطلی و موانع تولید باعث شده مردم به جای اینکه نقدینگی خود را به سمت تولید ببرند، به سمتی ببرند که سریعتر و راحت تر به سود برسند که درنهایت گلیم و گبه ها در کشور درست می شود.

حجت الاسلام هادی صادقی در همایش حقوقدانان بسیجی استان کرمانشاه که امروز(۱۶ بهمن) برگزار شد، بااشاره به ایرادات و نواقصی که در برخی از قوانین کشور وجود دارد، عنوان کرد: از آنجایی که حقوقدانان مسلط به قوانین هستند، از این افراد می خواهیم تا در شناسایی موانع، بن بست ها و بهبود این قوانین کمک کنند.

وی قوانین مربوط به حبس را از جمله این موارد عنوان کرد و گفت: حبس بیش از آنکه فایده داشته باشد فساد دارد، لذا تاجایی که می توانیم نباید قرار حبس صادر کنیم، مگر در مواردی ضروری که آن هم قلیل است.

معاون فرهنگی قوه قضائیه قوانین مربوط به تولید را از دیگر قوانین دارای ایراد در کشور خواند و افزود: اگر کسی بخواهد در کشور کار تولیدی کند، صدها مانع پیش رویش گذاشته می شود، لذا دستگاه قضایی در حال حاضر در حال اجرای طرحی است که در آن برای حمایت از واحدهای تولیدی کشور اقدام به شناسایی و بررسی واحدهایی می کند که درحال رکود و ورشکستی هستند تا با رفع موانع و مشکلات آنها بتوانند به عرصه تولید بازگردند.

وی بابیان اینکه واحدهای تولیدی برای شروع به کار با موانع زیادی برخورد می کنند، اضافه کرد: در کشور معطلی زیادی برای راه اندازی واحدهای تولیدی داریم، اما برای کارهای دلالی و قاچاق معطلی وجود ندارد و این مسئله باعث می‌شود افراد برای کسب سود بیشتر در زمان کوتاهتر به این سمت حرکت کنند.

وی اضافه کرد: باوجود اینکه نقدینگی زیادی در کشور داریم، اما به دلیل موانع پیش رو به سمت تولید نمی رود و این امر” گلیم و گبه” ها را در کشور درست می کند، لذا باید قوانین مربوط به تولید، تجارت، کار و … را اصلاح کنیم.

معاون فرهنگی قوه قضائیه تاکید کرد: قوانین باید به گونه ای باشند که زندگی مردم را سهل کنند، نه اینکه دچارمشکل کنند. دراین راستا حقوق‌دانان می توانند سنگر فتح اصلاح قوانین در کشور باشند.

 
وی در بخش دیگری از سخنانش بااشاره به در پیش بودن جشن چهل سالگی انقلاب، با تاکید براینکه انقلاب اسلامی جدای از اسلام، قرآن و راه پیامبر واهل بیت(ع) نبوده و نیست، اظهار کرد: ه رچه از این انقلاب گفته شود در واقع از اسلام و برپایی آن در کشور گفته می شود.

وی تصریح کرد: در سده های پس از استقرار اسلام در ایران، اغلب اوقات پادشاهان و حاکمانی بر این سرزمین حکمرانی کردند که از اسلام خبری نداشتند و اگر هم داشتند به آن اعتقادی نداشتند و اگر هم اعتقاد داشتند عامل به آن نبودند.

صادقی تاکید کرد: تعدادی از پادشاهان نیز به اسم اسلام‌پناه حکومت کردند، اما جرم و جنایات فراوانی را مرتکب شدن که از جمله این پادشاهان رضا شاه بود که از مسیر اسلام پناهی به حکومت دست پیدا کرد و بعدها به جایی رسید که اسلام زدا شد و فرزندش نیز راه او را در پیش گرفت.

وی بابیان اینکه محمدرضا شاه در اواخر حکومت خود کاملا در اختیار بیگانگان بود و این ننگ بزرگی برای کشور شد، افزود: انقلابی که امام راحل آن را پایه گذاری کرد، مسیر را عوض کرد و این کشور درمسیر خدا و حرکت الهی قرار گرفت و خوشبختانه امروز در زمان و مکانی هستیم که اسلام در ایران پیاده شده و ما نیز در زیر پرچم ولایت قرار گرفته ایم.

معاون فرهنگی قوه قضائیه اضافه کرد: امروز بستر رودخانه حرکت ملت ایران به سمت اقیانوس توحید وعدالت پیش می رود، هر چند سختی هایی در مسیر نیز وجود دارد و دشمنان هم توطئه های زیادی را می چینند که گاها افرادی نیز گرفتار آنها می شوند، اما حرکت جریان دارد.

وی در ادامه به جایگاه بسیج و وظایف بسیجیان در کشور اشاره کرد و گفت: بسیج یعنی فرصت دفاع از حق، اسلام، مظلوم، حقیقت و کار مجاهدانه در راه حق و اگر تفکر بسیجی بر دولت و مسئولان کشور حاکم شود گرفتار مشکلات نخواهیم شد، همانطور که امروز به دلیل حاکم نشدن این تفکر در میان برخی مسئولان دچار مشکلاتی شده ایم.

صادقی بابیان اینکه تفکر بسیجی باعث می شود تا در برابر دشمنان از خود ضعف نشان ندهیم، افزود: در شرایطی که بارها از اروپائیان حیله‌گری دیده ایم، اما باز برای ما شرط و شروط  می گذارند، لذا باید با دیپلماسی به آنها سیلی بزنیم، نه اینکه ضعف نشان دهیم.

وی باتاکید براینکه متاسفانه در عرصه دیپلماسی کشور تفکر بسیجی حاکم نیست، گفت: باید در برابر تحمیل هایی که می خواهند رگ اقتصادی کشور را در دست بگیرند، با این تفکر بایستیم.
 
وی بر لزوم فعال شدن حقوقدانان بسیجی در عرصه موضوعات بین المللی کشور تاکید کرد و گفت: دشمنان انقلاب کسانی هستند که به کم قانع نیستند و زیاده طلب هستند، لذا باید حقوقدانان بسیجی ما با تحلیل ها و نوشته های خود به میدان آیند و به  آنها بفهمانند که حقوق آنها تا کجاست و حقوق ما چیست.

صادقی بابیان اینکه اروپائیان زمانی که می خواهند قراردادی را با ما منعقد کنند تا ۱۰ پشت قرارداد را به نفع خود در نظر می گیرند، افزود: دشمن با بصیرت مرتبط با اهداف خودش جلو می آید، لذا ما نیز باید اینگونه عمل کنیم.

وی در ادامه اظهار کرد: داشتن تفکر بسیجی در بدنه کارشناسی ما باعث می شود تا تا لایه های زیرین نقشه های دشمن را نیز تشخیص دهیم و سنگرهای دشمن را تجزیه و تحلیل کنیم. باید دشمن را در جای خود حقیر کنیم، نه اینکه اجازه دهیم سنگر به سنگر ما را در دست بگیرد و پیش بیاید و در دل خانه های ما نفوذ کند که متاسفانه این امر تا حدودی اتفاق افتاده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به فعالیت های قوه قضائیه از ابتدای انقلاب تاکنون اشاره کرد و گفت: پیش از انقلاب شرایط بگونه ای بود که کسی حق نداشت از مسئولی شکایت کند، اما امروز در کشور بستری فراهم شده که افراد حتی می توانند از دولت هم اقامه دعوا کنند و این دستاورد بزرگی در عرصه حقوقی و قضایی است/ایسنا

 

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.