رییس پلیس راه استان کرمانشاه با اشاره به بارش باران در سراسر استان از لغزنده بودن تمامی محورهای مواصلاتی خبر داد.

سرهنگ محمد حیدری با اشاره به بارش باران در شبانه روز گذشته در سطح استان، گفت: این امر موجب لغزنده شدن تمامی محورهای استان شده است.

وی افزود: علاوه بر این در برخی محورها از جمله محورهای حوزه شهرستان پاوه شاهد مه گرفتگی و محدودیت دید هستیم.

حیدری از بارش برف در ارتفاعات محورهای پاوه به سمت مریوان خبر داد و افزود: فعلا نیازی به استفاده از زنجیر چرخ در این محورها نیست اما توصیه میشود رانندگان حتما پیش از حرکت تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه با اشاره به حضور ۶۰ گشت محسوس و نامحسوس در محورهای استان گفت: از رانندگان میخواهیم در این زمان با توجه به شرایط جاده ها بیش از پیش رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی را داشته و با نیروهای پلیس همکاری داشته باشند.

وی بر رعایت فاصله طولی تاکید کرد و افزود: در زمان لغزندگی جاده ها عمده حوادث به علت عدم رعایت فاصله طولی اتفاق می افتد که باید توسط رانندگی این مهم رعایت شود.

حیدری افزود: همچنین بیشترین حوادث به صورت واژگونی است که به علت عدم رعایت سرعت مطمئنه و عدم توانایی رانندگان در کنترل وسیله نقلیه رخ میدهد.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه با اشاره به شرایط بارندگی و سرما در تمامی محورها از رانندگان خواست پیش از حرکت از سالم بودن سیستم گرمایشی خودرو و نیز برف پاکن خودرو اطمینان داشته و حتما تجهیزات زمستانی و مقداری خوراکی همراه داشته باشند.

وی افزود: همچنین توصیه میشود رانندگی در محورهایی که مه گرفته است و با محدودیت دید مواجه هستند بسیار با احتیاط رانندگی کرده و حتما از چراغ‌های مه شکن استفاده کنند/ایسنا