دکتر قباد محمدی : ۳۲هزار دُز واکسن آنفلوانزا توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در کرمانشاه توزیع شد.
کرمانشاه_پایگاه خبری طلوع_معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار کرد :تا کنون ۳۲هزار دُز واکسن آنفلوانزا توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در بین کادر درمان، زنان باردار، تعدادی از جانبازان، تعدادی از بیماران وافراد تحت پوشش بهزیستی و برخی از بیماران خاص در کرمانشاه توزیع و تجویز شده است.

وی افزود:این مجموعه واکسن ۳۲ هزار عددی در دو ۲پارت توزیع شده است.

دکتر قباد محمدی خاطر نشان کرد:برای تجویز واکسن آنفلوانزا از مراکز بهداشتی با مادران باردار و بیماران خاصی که نیاز واقعی داشتند(بیماران پیوندی) تماس گرفته شده است.

وی همچنین گفت:اواخر این هفته (ابتدای آبان ماه) پارت سوم واکسن آنفلوانزا برای توزیع در سطح استان کرمانشاه جهت تجویز برای افراد بالای۶۵سال (با ارائه کدملی) و افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند به داروخانه ها تحویل می شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اظهار امیدواری از اینکه در پاییز امسال تاکنون در کرمانشاه اپیدمی آنفلوانزا نداشته ایم، از مردم خواست پروتکل‌های بهداشتی را با حساسیت و دقت بیشتری رعایت کنند.
قباد محمدی افزود: مشکلاتی برای خرید واکسن و انتقال پول به شرکت های تولید کننده واکسن آنفلوانزا وجود دارد که این امر باعث تاخیر در تحویل کل سهمیه واکسن به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شده است، همه تلاش خود را در جهت دریافت کل سهمیه واکسن آنفلوانزای استان کرمانشاه تا پایان فصل پاییز به کار گرفته ایم./پریا امیری پریان